З 1 жовтня 2014 року розпочинається прийом заяв на призначення житлових субсидій на опалювальний період. Разом з заявою громадяни надають декларацію про доходи та майновий стан та інші необхідні документи. При заповненні бланку декларації обов’язково потрібно вказувати достовірну інформацію: про доходи, майновий стан заявника та членів сім’ї, зареєстрованих у житловому приміщенні, відомості про наявність додаткових джерел для існування, про витрати, здійснені протягом 12 місяців перед зверненням.
ДаліЗ 1 жовтня 2014 року, розпочинається прийом заяв на призначення житлових субсидій на опалювальний період. Разом з заявою громадяни надають декларацію про доходи та майновий стан та інші необхідні документи. При заповненні бланку декларації обов’язково потрібно вказувати достовірну інформацію: про доходи, майновий стан заявника та членів сім’ї зареєстрованих у житловому приміщенні, відомості про наявність додаткових джерел для існування, про витрати здійснені протягом 12 місяців перед зверненням.
Трапляються випадки, коли заявник або будь-хто з зареєстрованих членів сім’ї, є приватним підприємцем, але діяльність не здійснює, дохід не отримує, тому не зазначає цей факт у декларації, от же при виявленні цього факту при перевірці, субсидія припиняється з місяця, в якому виявлена недостовірна інформація.
Якщо заявник, або зареєстровані у житловому приміщенні члени сім’ї, працювали за трудовою угодою або на основному місці роботи короткий час (менше місяця), це також потрібно обов’язково підтвердити довідкою про доходи для попередження припинення допомоги та повернення коштів до державного бюджету.
Якщо заявник, або зареєстровані у житловому приміщенні члени сім’ї, мають у своїй власності земельну ділянку (пай) у будь-якому місці України та отримують дохід від здачі землі в оренду, довідки про доходи за оренду потрібно надати до управління. Якщо заявник немає можливості привести довідку з віддаленого місця, то сума отриманого доходу вказується заявником у декларації, а підтверджуючий документ (довідку) замовляє державний соціальний інспектор через Укрпошту.
Деякі сім’ї не мають права на користування житловою субсидією з таких причин:
- у власності сім’ї є два або більше житлових приміщень;
- у власності сім’ї є два або більше транспортних засоби, рік випуску яких не більше 10 років;
- будь-хто із зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії здійснив купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), автомобіля, будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку, на суму, яка на час звернення перевищує 10-кратну величину прожиткового мінімуму для зазначених осіб.
Але ці сім’ї мають можливість оформити житлову субсидію як виняток, за рішенням конфліктної комісії. Комісія приймає рішення на підставі акту обстеження матеріально-побутових умов сім’ї. Проводити такі обстеження та складати акт обстеження має право державний соціальний інспектор, тому після подання заяви на призначення житлової субсидії, заявник повинен забезпечити доступ державного соціального інспектора до домогосподарства.
При обстеженні умов проживання заявника, державний соціальний інспектор проводе співбесіду з особами, які входять до складу сім ї, здійснює перегляд документів які стосуються справи. Особлива увага звертається на те, чи відповідає задекларована інформація про доходи та майновий стан дійсності. Наприклад: заявник вказує в декларації низький розмір доходів, або їх відсутність, але при цьому у житловому приміщенні здійснений капітальний ремонт, придбані товари довгострокового вжитку, здається у найм (оренду) житлове приміщення або його частина, використовується наявна сільськогосподарська техніка, вантажні машини, мікроавтобуси, тощо. Це може свідчити про існування додаткових джерел доходів, що не підтверджуються довідками.
До поважних причин подання сім’єю відомостей про відсутність доходів або їх низький рівень може бути віднесено наступні обставини: інвалідність; тривала хвороба заявника або членів його сім’ї; багатодітність; неповна сім’я; неможливість одержання аліментів; смерть близьких родичів, тощо.
При виникненні необхідності державний соціальний інспектор має право проводити співбесіду з додатковим колом осіб (роботодавець, чоловік (дружина), що проживає окремо, сусіди і т. п.)
Звертаю Вашу увагу на те, що під час виконання своїх професійних обов’язків, інспектор завжди має при собі службове посвідчення, яке повинен пред’явити. Державний соціальний інспектор не має жодного особистого, фінансового чи іншого інтересу в будь-якій справі, що ведеться, при цьому дотримується принципу конфіденційності приватної інформації.
УПСЗН.
До уваги мешканців міста Ізюма!
Facebook Коментарі