19 лютого 60 років тому ВР СРСР видала Указ про передачу Кримської області до складу УРСР (1954 р.)
19 лютого 1954 р. Президія Верховної Ради СРСР видала Указ про виведення Кримської області зі складу РРФСР і її передачу Українській РСР. Офіційно передача Криму була приурочена до святкування 300-ліття Переяславської ради, коли Богдан Хмельницький підписав угоду про об’єднання України з Росією....
Далі
19 лютого 60 років тому ВР СРСР видала Указ про передачу Кримської області до складу УРСР (1954 р.)
19 лютого 1954 р. Президія Верховної Ради СРСР видала Указ про виведення Кримської області зі складу РРФСР і її передачу Українській РСР. Офіційно передача Криму була приурочена до святкування 300-ліття Переяславської ради, коли Богдан Хмельницький підписав угоду про об’єднання України з Росією. Більшість же українських істориків сходяться на думці, що акт «доброї волі» М. Хрущова був частиною продуманої пропагандистської кампанії, направленої на утримання України у складі Радянського Союзу. Адже передача півострова розглядалася як знак щирої любові, братерства і довіри з боку Росії до України. Урочисте засідання Президії Верховної Ради СРСР, на якому прийняли Указ про передачу Криму, проходило за участі всіх провідних керівників законодавчих і урядових органів Росії та України, а також представників місцевого самоврядування Сімферополя і Севастополя. Всі його учасники визнали спільність економічних процесів, територіальну близькість, тісні господарські й культурні зв’язки між Кримом та Україною. Тому вже 26 квітня 1954 р. ВР СРСР на основі свого Указу від 19 лютого прийняла Закон про передачу Україні Криму і затвердила ці зміни у Конституції країни.
19 лютого 12 років тому
З конвеєра зійшов перший український вертоліт (2002)
19 лютого 2002 р. з конвеєра зійшов перший український гелікоптер «Ангел». Його розробкою конструктори бюро «Вертикаль» на авіаційному заводі «Тюссе» в Бородянці Київської області займалися протягом 3 років з 1999 р. Керував процесом М. Ю. Кучин. В результаті, у 2002 р. Україна стала 6-ю країною у світі, яка розпочала самостійне виробництво вертольотів. У квітні 2004 р. на аеродромі «Чайка» під Києвом відбувся перший демонстраційний політ гвинтокрила К-112 «Ангел». Того ж року на заводі «Авіант» розпочалося серійне виробництво нової моделі.
«Ангел» є двомісним вертольотом, який може підняти на свій борт до 500 кг. Сам же він важить також півтони. Саме на цьому надлегкому гелікоптері вперше у світі розмістили два двигуни потужністю 100 к. с., завдяки чому його швидкість може сягнути 200 км/г. Ця новація зробила нову модель більш надійною у порівнянні з наддорогими американськими аналогами. Дальність польоту гвинтокрила необмежена, адже заправлятися він може на звичайних автозаправках пальним марки А-95. Його можна використовувати в якості санітарного, патрульного, сільськогосподарського, рятувального, спортивного, учбового вертольота, для аерофотознімання, а також як повітряне таксі.
Із сайту «Український календар».