Минулого тижня у Студенокському лісництві сталося загоряння. Через людську недбалість вогнем було охоплено 4,6 га лісу. Лише завдяки злагодженим діям лісгоспівських пожежників, працівників МНС, сільського голови В.Л.Бурлаки й окремих депутатів вогонь вдалося загасити.
Але вразила позиція деяких мешканців села. Вони діяли за принципом "моя хата скраю" і не спромоглися належним чином допомогти в боротьбі зі стихією. Хоча, в даному випадку, спалахнути могла не лише хата, а й увесь Студенок. Минулого тижня у Студенокському лісництві сталося загоряння. Через людську недбалість вогнем було охоплено 4,6 га лісу. Лише завдяки злагодженим діям лісгоспівських пожежників, працівників МНС, сільського голови В.Л.Бурлаки й окремих депутатів вогонь вдалося загасити.
Але вразила позиція деяких мешканців села. Вони діяли за принципом "моя хата скраю" і не спромоглися належним чином допомогти в боротьбі зі стихією. Хоча, в даному випадку, спалахнути могла не лише хата, а й увесь Студенок.
Нарада, що пройшла минулого понеділка в РДА, вкотре підтвердила серйозність ситуації, що склалася в результаті спекотної погоди. Як зазначив голова державної адміністрації М.А.Зубко, підхід до розв\'язання проблеми має бути комплексним, тобто з урахування всіх можливих нюансів. Таку думку підтвердили і головні доповідачі – директор лісгоспу А.В.Павленко та начальник Ізюмського управління МНС України А.В.Сосков. За їх словами, аби унеможливити поширення загорянь, слід активізувати роз\'яснювальну роботу серед населення. Особливо велике занепокоєння викликає стан справ поблизу Червонооскільської водойми. Це улюблене місце відпочинку як ізюмчан, так і жителів сусідніх районів. Тож у вихідні тут одночасно перебуває більше трьохсот автомашин. Відпочиваючі рубають сосни, розводять багаття, викидають сміття, забивають цвяхи в дерева,облаштовуючи свій "побут",і все це - на очах у дітей.
У листі до редакції старший майстер Червонооскільського лісництва Олена Фокіна з болем у душі пише, що працівники лісової охорони постійно роз\'яснюють відпочиваючим про небезпеку відкритого вогню. Разом з працівниками Ізюмського районного управління МНС провели профілактичний рейд, під час якого нагадали відпочиваючим про основні правила протипожежної безпеки, попередили про недопущення розведення багаття у сосновому масиві. Олена Владиславівна додає, що за порушення правил пожежної безпеки винних штрафують.
Велику допомогу лісництву надає дільничний інспектор старший лейтенант міліції О.Живолуп. Взагалі, через надмірну температуру повітря на Ізюмщині оголошено найвищий стан пожежної небезпеки. У зверненні Ізюмської районної державної адміністрації вкотре акцентовано увагу на шкоді, яку можуть завдати кинутий недопалок чи сірник, неконтрольована іскра двигуна авто чи багаття.Тож для охорони лісу створено мобільні рейдові бригади й пости, куди включено представників державної лісової охорони, МНС та міліції. Та незважаючи навіть на такі заходи, деякі горе-туристи все ж порушують встановлені правила, стають справжнім джерелом пожеж. За останні три місяці, як повідомив провідний інженер охорони та захисту лісу в ДП "Ізюмський лісгосп" Ю.Кучинський, до адміністративної відповідальності притягнуто 128 чоловік. Так, ліс доброзичливо зустрічає всіх, хто шукає в ньому відпочинок, спокій, здоров\'я, умиротворення, але йому самому потрібна безкорислива допомога. Ще у законіЯрослава Мудрого "Процерковні суди й земські справи" говорилося: "А ще, хто спалить ліс чужий, або січе дерева чужі, сугубо так засуджений буде й рука його замінена буде".
Не все можна відрегулювати законом.Можна набрати трішки грибів, а можна прийти в ліс із кошиками й цебрами. Можна зірвати гілочку, квітку, а можна наламати цілий оберемок гілок, нарвати букети квітів, щоб через кілька днів викинути їх. Можна, за правилами пожежної безпеки, посидіти на березі річки біля багаття, а можна через необережність спалити ліс. Від того, як складаються сьогодні відносини людини й природи, залежить наше майбутнє, майбутнє наших дітей й онуків, майбутнє Землі.
М.КАЛЮЖНИЙ.
Карикатура Є.СІПКОВА.
Картинка прикольная