Виращіваніе орхідей для багатьох є незбагненною наукою, хоча вже доведено, що ці екзоти в домашніх умовах ведуть себе не гірше інших кімнатних квітів. Орхідеї набувають заради їх цвітіння, а не листя, і, звичайно ж, хочеться милуватися їх розкішними квітами якомога частіше і довше. Але от невдача, у одних господарів орхідеї цвітуть круглий рік, а у інших, не менш дбайливих, стоять як заморожені. Є кілька секретів і корисних рекомендацій, які допомагають розбуркати орхідею. Наприклад, значну роль в догляді за цими екзотичними квітами грає бурштинова кислота, давайте детально розглянемо для чого вона потрібна і як її правильно застосовувати.
Виращювання орхідей для багатьох є незбагненною наукою, хоча вже доведено, що ці екзоти в домашніх умовах ведуть себе не гірше інших кімнатних квітів. Орхідеї набувають заради їх цвітіння, а не листя, і, звичайно ж, хочеться милуватися їх розкішними квітами якомога частіше і довше. Але от невдача, у одних господарів орхідеї цвітуть круглий рік, а у інших, не менш дбайливих, стоять як заморожені. Є кілька секретів і корисних рекомендацій, які допомагають розбуркати орхідею. Наприклад, значну роль в догляді за цими екзотичними квітами грає бурштинова кислота, давайте детально розглянемо для чого вона потрібна і як її правильно застосовувати. Можна купити бурштинову кислоту тут
У досвідчених квітникарів є окрема аптечка для квітів, чого там тільки немає! І кошти для обробки ран, тобто зрізів, і антибіотики, і фунгіциди (від грибків), і навіть загальнозміцнюючі і знімають стрес препарати. Одним з таких і є бурштинова кислота. Сказати одним словом для чого вона потрібна квітам можна, вона позитивно впливає на рослини в цілому.
Янтарна кислота володіє зміцнюючою, що підтримує і стимулюючою дією. Квіти, які зупинилися в рості, після обробки бурштинової кислотою починають активно нарощувати зелену масу, випускати нові коріння, пагони, квітконоси. Саме для орхідей бурштинова кислота необхідна для постійного корнеобразования - це найвразливіше місце у цих красунь, особливо покупних. Під дією цього чудесного речовини орхідеї починають випускати нові, здорові корінці, рослина приживається, адаптується і зацвітає. Також ж бурштинова кислота зміцнює життєві сили квітів, робить їх більш стійкими, міцними, не такими ніжними. Ще її називають стимулятором росту, препаратом, здатним підвищувати врожайність - її застосовують не тільки при догляді за орхідеями, кімнатними квітами, їй обробляють і різні городні культури. Янтарна кислота нейтралізує токсини в грунті, при цьому шкоди від неї, навіть при передозуванні, не буде.
Як використовувати?
Для стимуляції коренеутворення у орхідей одну таблетку бурштинової кислоти розчиняють в 500 мл чистої води. Якщо у вас бурштинова кислота розсипом, то беруть її на кінчику ножа. З пульверизатора розчином обробляють нижнє листя орхідеї, кореневу шийку, а залишком поливають субстрат. Щоб кислота точно досягла мети можна замочити горщик з квіткою в розчині - як при погружном поливі. Субстрат просочиться корисною речовиною і воно буде діяти довше. Також ж можна вносити бурштинову кислоту по листу, просто обприскати квітка.
Пам\'ятайте, що ця речовина не замінює добрива, бурштинова кислота - це всього лише добавка до основного комплексу підгодівлі для орхідей.