У цій публікації я хочу розглянути, що означає погана кредитна історія, що робити, якщо це популярне тепер словосполучення можна застосувати до вас. Судячи по кількості запитів у пошукових системах, це питання нині дуже актуальне, тому його ніяк не можна залишити без уваги.
У цій публікації я хочу розглянути, що означає погана кредитна історія, що робити, якщо це популярне тепер словосполучення можна застосувати до вас. Судячи по кількості запитів у пошукових системах, це питання нині дуже актуальне, тому його ніяк не можна залишити без уваги.
З поганою кредитною історією кредиту вже не бачити
Багато позичальників переконані, що якщо кредитна історія погана, то кредит більше ніколи не отримати. Це не завжди так. В основному негативну роль відіграє те, що у людини була тривала прострочення (понад 90 днів) або якщо при зверненні за кредитом є непогашена прострочена заборгованість в іншому банку. Але при акуратному погашення наступних позик кредитна історія позичальника може бути виправлено.
При цьому розраховувати, що «помилки молодості» будуть поховані в архіві, не варто. За законом гарантують зберігання інформації протягом 15 років з дня останнього зміни відомостей, що містяться в кредитній історії. Звичайно, у більшості банків є тимчасові критерії надійності позичальника. Скажімо, якщо по одному з кредитів допускалися прострочення, але в останні три роки акуратно вносилися платежі за іншими позиками, банк це цілком може влаштувати.
Як такого терміну давності у кредитної історії не існує. Якщо клієнт допустив прострочення за кредитом десять років тому, і ці відомості зберігаються в бюро кредитних історій – вони мають таке ж значення, як і «свіжі» прострочення. Але в будь-якому випадку, ми спочатку розмовляємо з клієнтом, з\'ясовуємо, чому він не сплачував кредит, адже бувають поважні причини. Наприклад, під час кризи дуже багато з-за втрати роботи змушені були на деякий час затримати виплати за кредитами. Якщо причина прострочення оцінюється як поважна, то клієнт може розраховувати на отримання кредиту.
В цілому, «термін давності» прострочень – це не критерій при ухваленні рішення про видачу кредиту, «виправлення» платіжної дисципліни позитивно вплине на рішення кредитного менеджера».
иправить кредитную историю можно без проблем.
Строк давності прострочення за кредитами, відображеної в кредитній історії, після якого вона перестає мати особливе значення, кожен банк встановлює самостійно, крім того, це залежить від типу кредиту: одна справа, якщо це була іпотека терміном на десять років, і зовсім інша, якщо це був короткостроковий споживчий кредит на незначну суму. При цьому більш свіжа інформація завжди в пріоритеті над історичною.
Багато позичальників турбуються, що один день прострочення зіпсує їм кредитну історію і не дозволить ніколи більше взяти кредит. Насправді інформація про прострочення передається в бюро кредитних історій тільки по закінченні певного часу, до цього банк усіма силами нагадує клієнту про прострочення.
ще однією поширеною помилкою є те, що якщо в кредитну історію закралася помилка, то виправити її і повернути собі добре ім\'я немає ніякої можливості. Насправді існує законна процедура спростування відомостей. Банки у разі виявлення помилки, допущеної з вини їх співробітника, який завантажував масив даних, досить легко вносять коригування. На всякий випадок експерти рекомендують зберігати чеки та інші документи, що підтверджують своєчасне внесення платежів за кредитами.
Якщо у звіті вказані неправильні дані, допущена помилка, а у вас є квитанції про вчасну оплату, ви можете звернутися в банк з квитанціями і написати заяву на коригування кредитної історії. Банк направить дані, та кредитна історія буде виправлена.
Якщо все ж прострочення дійсно була, то виправити кредитну історію неможливо. Але під час кредитного інтерв\'ю у позичальника є можливість розповісти про ситуацію, яка вплинула на платоспроможність в той момент (скоротили на роботі, нещастя в сім\'ї, хвороба). У цьому випадку бажано надати в банк підтвердні документи (копію трудової книжки, лікарняного листа)».