При облаштуванні дахів використовуються різні покрівельні та будівельні матеріали. Гідне місце серед пропонованого асортименту займає металочерепиця. Вона є прекрасною альтернативою своєму натуральному аналогу, але на відміну від нього, не такою витратною. Хороша металочерепиця служить довго і легко монтується. Вона не боїться корозії, вітрових і снігових навантажень, буде зберігати свій привабливий вигляд не один десяток років.
Форма і колір
При виборі якісної металочерепиці в першу чергу варто звернути увагу на форму і колір. Найпопулярніші відтінки-червоний, зелений, коричневий. Зараз цими квітами вже нікого не здивуєш, тому на ринку можна зустріти металочерепицю графітового, чорного, теракотового відтінку. Якісна металочерепиця ціна Київ на сайті dahstroy.com.ua.
Форма листа визначає жорсткість поверхні даху. Чим більше параметри "ступені" і "хвилі", тим міцніше і жорсткіше покрівельне покриття. Пропонуються різні варіанти профілю, найпопулярнішим з них є «Монтеррей». Саме він з'явився першим на ринку і досі присутній в каталозі кожного виробника.
Матеріал
Для виготовлення металочерепиці використовується сталь, алюміній або мідь. Оцинкована сталь застосовується найчастіше для штампування цього покрівельного матеріалу. Верхня сторона такої металочерепиці може бути захищена фосфатним шаром і грунтовкою, завдяки яким поверхня стає стійкою до корозії. Тильна сторона обробляється лаком, що запобігає появі дрібних подряпин.
Металочерепиця з алюмінієвого листа значно легше, що спрощує її монтаж і транспортування. Вона може виготовлятися без антикорозійного покриття, але завжди має полімерний шар, який підвищує міцність матеріалу і стійкість до механічних впливів. Металочерепиця з міді красиво виглядає і не потребує додаткових захисних шарах. Проте вона коштує дорого, тому користується найменшою популярністю, ніж перераховані вище види.
Якщо бюджет невеликий, то можна купити металочерепицю з тонкої сталі. Але варто пам'ятати, що такий варіант підходить не для всіх типів дахів. Найчастіше, тонку металочерепицю (менше 0,5 мм) використовують для покриття дахів з кутом нахилу понад 60 градусів, для невеликих споруд. Наприклад, це може бути альтанка, баня, дачний будиночок або навіс. Для капітальних будівель краще використовувати металочерепицю товщиною від 0,5 мм і більше. Подивитися можна на сайті компанії Метал Профіль.
Розрахунок листів
Перед тим, як купити металочерепицю, необхідно розрахувати площу даху. Залежно від довжини ската і карниза можна підібрати розмір листа і порахувати, яка їх кількість потрібна. Виробники пропонують металочерепицю довжиною до 9 м, шириною 116-119 см. довгі листи важко монтувати, короткі не вигідно купувати, так як через нахлеста відбувається перевитрата матеріалу.
При підрахунку кількості листів варто враховувати виступ і нахлест. Великий виступ може деформуватися, тому оптимальний розмір для нього вважається 40 див. Вертикальний нахлест становить 5-8 см, горизонтальний – 12-15 см. Після укладання металевої черепиці всі нахлести закриваються спеціальною стрічкою на основі герметика, що дозволяє запобігти попаданню води під покрівлю.
Крім листів будуть потрібні добірні елементи, необхідні для фіксації, поворотів, стиків на покрівлі. Основні з них – це торцеві і конькові планки, ендова, відливи, заглушки, сніготримачі і т. д. Не варто економити на якості добірних елементів, адже за великим рахунком саме від них залежить герметичність даху.