«Ми побували за межею…» – на Книжковому Арсеналі говорили про Ізюм
Наприкінці травня відбувся ХІІ Міжнародний фестиваль Книжковий Арсенал. Він тривав 3,5 дні та зібрав понад 260 учасників заходів – письменників, видавців, митців, музейників, благодійників та представників різних напрямів мистецтва. Свої стенди представили понад 100 українських видавництв та 5 книгарень. Відвідали заходи фестивалю 35 тисяч гостей із різних куточків країни та світу.
Під час Книжкового Арсеналу відбулося 160 подій. Дискусії, перфоманси, вистави, кінопокази, концерти, публічні розмови, виставкові проєкти.
Було представлено 7 кураторських і спеціальних програм. Зокрема «Життя на межі» - фокус-тема цьогорічного Арсеналу. Для того, аби розповісти про Ізюм в окупації та після звільнення, на захід було запрошено директорку Ізюмського краєзнавчого музею ім. М.В. Сібільова Галину Іванову. Із властивою їй щирістю та емоційністю, Галина розповіла відвідувачам про сьогодення Ізюма, особливості досвіду кожного, хто пережив окупацію та окремо звернулася до журналістів, письменників та митців з проханням фіксувати реальні історії людей. Адже кожна родина, кожна людина набула свого унікального досвіду під час бойових дій, окупації та після звільнення нашого міста. Виступ ізюмчанки мав успіх – глядачі слухали із захопленням та подивом. Не менш вражаючими були і розповіді представників інших міст – Харкова, Чернігова, Херсона. Спікери також поділилися своїм досвідом та планами на майбутнє.
Анастасія Гарагуля, фото Катерини Кучинської
Facebook Коментарі