Понад п’ятдесят людей залишаються зимувати у практично повністю зруйнованому селі Кам’янка, що під Ізюмом. Там не залишилося жодного вцілілого будинку, територія замінована, немає електрики, води та зв’язку. Волонтери привозять до села гуманітарну допомогу, і там вже навіть з’явилося перше модульне житло. Активісти та родичі українських воїнів, які загинули в боях за Кам’янку, звернулися з проханням до президента України Володимира Зеленського щодо створення Національного меморіалу на території населеного пункту.
Щоб Кам’янка не стала селом-примарою, місцеві активісти щосили намагаються привернути до себе увагу благодійних організацій та влади. Одна з останніх ініціатив — петиція до президента України Володимира Зеленського щодо створення на території населеного пункту меморіалу загиблим воїнам, які воювали за Кам’янку.
Через Кам’янку російські війська мали намір прорватися до Слов’янська, використовуючи при цьому всі можливі види озброєння. Росіян стримували бійці 95-ї десантно-штурмової бригади та інші підрозділи. Скільки українських захисників загинуло, обороняючи село, наразі невідомо. Олександр Сенчук згадує, як 16 березня 2022 року виїжджав із сім’єю на машині, його зупинили штурмовики та попросили допомогти.
Поранений боєць залишився живим і тепер дружить із родиною Сенчуків. Він продовжує службу і, коли закінчиться війна, обіцяє приїхати допомогти відновлювати житло. А поки що узбіччям дороги, що веде до Кам’янки, стоять пам’ятники загиблим воїнам, які встановили родичі та побратими. Щоб петицію про створення Національного меморіалу загиблим героям-десантникам розглянув президент, вона має набрати 25 тисяч підписів. Поки що ініціативу підтримали трохи більше трьох з половиною тисяч людей. Підтримати петицію можна за посиланням:
Джерело: інформаційний портал Freedom
obrii.com.ua