У міській раді Краснограда проголосували проти перейменування міста Краснограда у Харківській області. Там стверджують, що ідеологічної складової у назві не знайшли. У серпні 2023 року топонім "Красноград" потрапив у список топонімів, які мають бути перейменовані, від Українського інституту національної пам'яті.
Красноградська міська рада звернулась до УІНП з проханням не змінювати назву міста Красноград.У серпні 2023 року УІНП рекомендував змінити назву Красноград.В інституті стверджують, що походження назви в архівних документах та історичних працях пов'язане з врученням місту ордена "Трудового червоного прапора". На честь цієї події тогочасний Костянтиноград (скорочено Конград) перейменували на Красноград. Таке трактування, зокрема, наводиться у виданні 1967 року "Історія міст і сіл УРСР: в 26 томах"."За успіхи у відбудові народного господарства і зразкове виконання зобов’язань перед державою Костянтиноградський повіт у грудні 1922 року був нагороджений орденом Трудового Червоного Прапора УРСР. Високу нагороду трудящим вручив голова Всеукраїнського Центрального виконавчого комітету Г. І. Петровський. Відданість трудівників міста справі революції і соціалізму символізувала і його нова назва — у цьому році Костянтиноград було перейменовано на Красноград".Красноградська міська рада звернулась до комісії з питань топоніміки. За їхніми даними, назву місту обрали у 1922 році на зібранні місцевої інтелігенції без ідеологічної прив'язки. Назва складається з двох частин: "красний" — від давнього "красивий", і "град", що походить зі старослов'янської та означає "місто".
"Історики вивчали всі питання, шукали першоджерела, зв'язувались з Києвом, з Полтавським краєзнавчим музеєм, бо ми раніше були Полтавською губернією. Немає документів, які підтверджують, що наше місто було назване на честь червоного прапора. Можливо, люди так вважають, бо у листопаді вручили, а у грудні перейменували місто", — розповіла