В Ізюмі розпочала роботу виставка, присвячена життю і творчості Григорія Сковороди.
Церемонія відкриття відбулась у Міському палаці культури, де й буде знаходитись виставка, і стала першим культурним заходом після звільнення міста. На урочистість завітали почесні гості: заступник Ізюмського міського голови Володимир Мацокін, директорка Обласного комунального закладу «Національний літературно-меморіальний музей Г.С.Сковороди» Наталія Мицай, виконуюча обов’язки директора Харківського історичного музею імені Сумцова Ольга Сошнікова, а також директорка Харківського обласного туристсько-інформаційного центру Валентина Холодок.
Наталія Мицай не тільки виступила з вітальною промовою, а й передала книги та сувеніри директорці Ізюмського краєзнавчого музею імені М.В. Сібільова Галині Івановій для поповнення музейного фонду.
Керівництво Музею Сковороди та Управління культури Ізюмської міської ради підписали договір про співпрацю у галузі культури та проведення спільних заходів у майбутньому.
Сама виставка є трохи незвичною – відвідувачі не побачать тут характерних стелажів чи вітрин з експонатами. Це банерна виставка – двадцять банерів розповідають про життя і творчість видатного українця у різних аспектах – філософії, літературі, педагогіці, мандрах. Усі вони об’єднані темою свободи, що є основною у працях мислителя.
Експозиція «Дух свободи нас в нас родить. Сковорода й ми» готувалася співробітниками Національного літературно-меморіального музею Григорія Сковороди у співпраці з Українським інститутом національної пам’яті та Меморіальним музеєм Григорія Сковороди у Переяславі. Створювали її до 300-річчя з дня народження філософа. Оскільки через воєнні дії музей на даний час не може працювати у звичному режимі, то виставка буде мандрувати Слобожанщиною, а згодом й усією Україною. Під час заходу було також продемонстровано мультфільм «Світе, спіймай, якщо зможеш» про життєвий шлях філософа, а також оглядовий ролик музею.
Виставка є абсолютно безкоштовною. За бажання можна придбати сувеніри на пам’ять – книжки, термокружки, бейсболки, рюкзачки, чашки та інше.
Отже, найближчим часом, а саме до 30 червня, кожен охочий може завітати до Міського палацу культури аби познайомитись із біографією видатного українського письменника та філософа Григорія Сковороди.
Анастасія Гарагуля
obrii.com.ua