Шоколад — корисні ласощі, за допомогою яких ви не тільки покращите свій настрій, але й значно зміцните здоров'я. Ми зібрали декілька дивовижних фактів, що дозволяють по-новому поглянути на звичне солодке частування.
Цікаві факти про шоколад
Вибираючи плитку шоколаду, мало хто замислюється про його багату та цікаву історію. Після цієї статті, коли ви знову підете в магазин, щоб купити улюблені шоколадки Рошен, ви подивитесь на них з іншого боку. Отже, чим цікавий цей продукт:
- Шоколад використовувався як гроші за часів майя. У журналі Смітсонівського інституту була опублікована інформація про застосування какао-бобів як валюти племенами майя та ацтеків. У хід йшли й фальшиві «гроші»: підроблені боби ліпились із глини.
- Шоколадом оплачували службу військовим. Компанія Mars стверджує, що у XVIII столітті військовим видавали вишукані ласощі як плату за службу.
- Купівля людей шоколадом. В ході експерименту, що проводиться BBC, з'ясувалося, що за обіцяну шоколадку 79% респондентів погодилися надати про себе конфіденційну інформацію, достатню для злому акаунтів у соцмережах.
- Від шоколаду більше користі, ніж від поцілунків. Науково доведено факт ефективнішої стимуляції мозку та вироблення більшої кількості ендорфінів за з'їдання шоколаду, ніж під час поцілунку.
- Темний шоколад містить антиоксиданти. Продукт здатний підтримувати серце завдяки участі антиоксидантів у процесі зниження артеріального тиску. Вживання 100 г шоколаду на добу значно зменшить ризик виникнення серцевих захворювань. Великий вибір шоколаду будь-якого сорту представлений на сайті maudau.com.ua.
- Своєю назвою «шоколад» завдячує ацтекський мові. «Чоколатль» у перекладі означає «гірка вода». Смак древнього шоколаду багато в чому відрізнявся від нинішнього, оскільки деякі інгредієнти (зокрема, цукор) тоді ще були відсутні.
- Дерево, на якому ростуть какао-боби, має наукову назву — «Їжа богів». Вона була присвоєна дереву Карлом Ліннеєм — вченим і шанувальником шоколаду.
- У білому шоколаді немає какао-порошку. У складі — лише олія какао. Щоб перебити не надто привабливий смак олії, до нього додають молочний жир, цукор і ваніль.
- Секрет винаходу печива із шоколадом. Популярні ласощі були випадково придумані Рут Грейвс Вейкфілд у 30-х роках минулого століття. Випікаючи печиво для гостей готелю, вона переплутала масло з шоколадом, що було гідно оцінено гостями.
- Виробництво ласощів — один із найуспішніших проєктів у світі. Відомо, що оберт шоколадної промисловості становить понад 75 млрд дол.
- Найдорожча шоколадка коштувала 687 доларів. Шоколадний батончик Кедбері був проданий за велику суму, нараховуючи на той момент вік понад 100 років. Оцінка вартості залежала головним чином від перебування смаколику разом із Робертом Скоттом у першій експедиції 1901 року в Антарктиді.
Неможливо не любити шоколад. Величезна кількість сортів та різновидів дозволить кожному обрати ласощі за смаком.