/ нотатки із зборів по підбиттю підсумків роботи міського відділу внутрішніх справ за 1 півріччя 2010 року/
Навіть побіжний рахунок пріоритетних напрямків роботи свідчив про те, що спокій лише сниться. Важко навіть уявити, скільки організаційних, профілактичних, юридичних заходів довелося вжити правоохоронцям протягом півріччя, аби ситуацію по збереженню громадського порядку, попередженню злочинність утримувати на належному рівні.
Більшість міліціонерів Ізюмщини, як би хто чого не говорив, сумлінно виконують покладені на них обов’язки. Інша справа, що злочинний світ теж не дрімає. І в їх тенета часом потрапляють іноді навіть люди в погонах. Як зазначив у доповіді виконуючий обов’язки начальника штабу, майор міліції Р.О.Орлов, протягом першого півріччя на території міста і району кількість злочинів загальнокримінального і економічного характеру зросла, більше стало розбійних нападів, випадків шахрайства, крадіжок, хуліганства тощо. За міліцейською термінологією переважали правопорушення середнього та невеликої тяжкості ( майже 70 відсотків серед загальної кількості випадків). З цього можна зробити висновок, що профілактична робота з боку міліції, зокрема дільничних інспекторів, начебто і проводилася, але вона не набула наступального характеру. Бо як показали цифри і факти, крали все, що погано лежало. Особливо від лихої руки страждали приватні оселі і майно. На сьогодні не розкритими лишаються 99 таких випадки. І як тут не дорікнути власників транспортних засобів. Начальник міського відділу внутрішній справ, полковник міліції Ю.О.Шевченко аналізуючи ситуацію.....
/ нотатки із зборів по підбиттю підсумків роботи міського відділу внутрішніх справ за 1 півріччя 2010 року/
Навіть побіжний рахунок пріоритетних напрямків роботи свідчив про те, що спокій лише сниться. Важко навіть уявити, скільки організаційних, профілактичних, юридичних заходів довелося вжити правоохоронцям протягом півріччя, аби ситуацію по збереженню громадського порядку, попередженню злочинність утримувати на належному рівні.
Більшість міліціонерів Ізюмщини, як би хто чого не говорив, сумлінно виконують покладені на них обов’язки. Інша справа, що злочинний світ теж не дрімає. І в їх тенета часом потрапляють іноді навіть люди в погонах. Як зазначив у доповіді виконуючий обов’язки начальника штабу, майор міліції Р.О.Орлов, протягом першого півріччя на території міста і району кількість злочинів загальнокримінального і економічного характеру зросла, більше стало розбійних нападів, випадків шахрайства, крадіжок, хуліганства тощо. За міліцейською термінологією переважали правопорушення середнього та невеликої тяжкості ( майже 70 відсотків серед загальної кількості випадків). З цього можна зробити висновок, що профілактична робота з боку міліції, зокрема дільничних інспекторів, начебто і проводилася, але вона не набула наступального характеру. Бо як показали цифри і факти, крали все, що погано лежало. Особливо від лихої руки страждали приватні оселі і майно. На сьогодні не розкритими лишаються 99 таких випадки.
І як тут не дорікнути власників транспортних засобів. Начальник міського відділу внутрішній справ, полковник міліції Ю.О.Шевченко аналізуючи ситуацію, не недвозначно частину провини за крадіжки мотоциклів, скутерів, велосипедів поклав на горе-хазяїв, тих, хто через свою безпечність залишають транспорт без нагляду. Подібні випадки, скажімо, були зафіксовані у Кам’янці. «Тут гуляли до опівночі, - сказав Ю.О.Шевченко, - потім залишили транспорт біля двору. На ранок прокинулися, а його немає. Посипалися дзвінки, мовляв, дорогенька міліція, заради Бога, допоможи знайти крадіїв !» З цього приводу Юрій Олександрович закликав громадян бути вельми уважними до свого майна.
Клопоту додали підлітки. За період, що минув, зафіксовано 17 випадків їх злочинів. Для порівняння – у Балаклійському районі – 9. Тут є над чим замислитися і батькам, і громадськості. Літньої пори діти, як кажуть, на «безприв’язному втримуванні”. Їх потрібно зацікавлювати корисними справами і змістовним дозвіллям. Тільки за таких умов у дітлахів формуватиметься позитивний світогляд. А так… все йде самопливом. Як свідчить статистика, протягом шести місяців року зросла кількість рецидиву ( 132 випадки), більше стало протиправних випадків, які вчинені неповнолітніми у нетверезому стані. Їх неадекватні вчинки проявляються, як правило, темної пори. Скажімо, після 23-ї години поблизу центрального гастроному міста, біля ресторанів та кав’ярень нерідко можна чути нецензурну лайку. Безпосередньо в громадських місцях юрби дівчат і юнаків влаштовують своєрідні застілля, заважають спокою громадян своїми «розборками». Словом, тут є над чим працювати патрульній службі, співробітникам кримінального підрозділу, дільничним.
Реагуючи на звіт, начальник МВ УМВС Ю.О.Шевченко зазначив: обов’язок міліціонера - зупинити хулігана своєчасно, аби він не скоїв більш тяжкого злочину. Не секрет, що чимало злочинів трапляться у нетверезому стані. Тож патрульному наряду необхідно частіше відвідувати заклади, де торгують спиртним. Взагалі, цифра випадків хуліганства, які сьогодні потрапили до статистики, не відповідає реальній картині. Як правило, більшість з них покриваються «сутінками», тобто не доходять до складання протоколів з боку міліції.
Увагу було звернено на необхідність налагодження більш тіснішого зв’язку правоохоронців з державними структурами влади та органами місцевого самоврядування. Спільні рейди по виявленню фактів вживання спиртних напоїв у громадських місцях, випадків продажу горілочних виробів неповнолітнім мають стати пріоритетом в роботі. Про це висловилися міський голова О.А.Божков та перший заступник РДА, які взяли участь в зборах правоохоронців..
Стосовно боротьби з незаконним оборотом наркотиків критика діяльності окремих підрозділів була цього разу як з боку керівника міського відділу, так і куратора з області В.Кононихіна. Адже сама структура наркозлочинності засвідчила необхідність комплексного підходу до проблеми. Потрібно розповідати про негативний вплив наркотиків на здоров’я молоді, потрібна, врешті, систему заходів по недопущенню поширення наркотичних засобів із легального обігу. Тут не обійтися без жорсткого контролю за порядком реалізації сильнодіючих та отруйних речовин.
Говорячи про існуючі прорахунки у цій роботі, Юрій Олександрович Шевченко торкнувся кадрових проблем. Що не кажи, підкреслив він, а на пенсію пішли досвідчені криміналісти. оперативники, дільничні. Й ті, хто прийшов на їх місце мають якомога швидше опанувати секретами дізнання. З приводу цього начальник міськвідділу висловив ряд критичних зауважень до міліціонерів, які проявляють халатність, а іноді й правопорушення в своїй роботу. Декотрим довелося винести догани, позбавити їх доплат за виконання особливих доручень. Особливо чимало гострих стріл полетіло в бік дільничних, які закривають очі на поширення самогоноваріння. Юрій Олександрович висловивши вдячність журналістам міськрайонної газети за надану в цьому допомогу, поставив вимогу перед підлеглими довести розпочату справу до кінця.
І все ж міський відділ здатен вирішувати складні завдання, покладені на міліцію Президентом України. Потенціал, який накопичений за багато років, злагодженість і відповідальність допоможуть у боротьбі з будь-якими проявами злочинності.
М.Іллічівський.