Початок пленарного засідання чергової сесії нагадав «КВНівський» сценарій, коли для розминки взяли найбільш актуальне, те, що на слуху у кожного ізюмчанина – комунальні тарифи...
Початок пленарного засідання чергової сесії нагадав «КВНівський» сценарій, коли для розминки взяли найбільш актуальне, те, що на слуху у кожного ізюмчанина – комунальні тарифи.
Запровадити мораторій на їх підвищення запропонували спершу депутати С.П.Синицький та О.В.Явдокименко. Текст звернення до місцевої влади згодом зачитала представниця від громади Т.С.Пивоварова. І всього-на – всього, ставилася вимога продавати комунальні послуги за незмінними цінами. Бо жити, зрозуміло, людям стає дедалі сутужніше. Але як бути економіці тих підприємств, які надають ці послуги ? Тут або заощаджувати, або платити міжтарифну різницю. Міський голова О.Божков запропонував з цього питання не приймати непродуманих рішень. Хоча принципово погодився з цим. Тим більше, що останнім часом містом стали розповсюджуватися листівки, де зазначалося, що вже до початку травня начебто будуть підвищені тарифи на окремі види послуг. Надати інформацію з цього питання було доручено заступнику міського голови В.О.Нестерцову. Як з’ясувалося, дані чутки безпідставні.
- У тарифах на водопостачання, - зазначив у виступі представник від громадськості Володимир Кузьмін, - слід бути вельми розсудливими. – На мій погляд, у тих квартирах, де є лічильники, їх можна б і підвищити, а там, де люди користуються захмарними санітарними нормами, цінову планку варто б опустити. Це б в цілому дало певний результат.
Після обміну думками депутати зійшлися на одному: тарифи мають затверджуватися прозоро. Особлива роль тут відводиться громадським слуханням, які є важливою складовою регуляторної політики.
На сесії прозвучало і «домашнє завдання». Міський голова озвучив ряд депутатських запитів. Зокрема, йшлося про Меморіальний комплекс на горі Крем’янець. Як з’ясувалося, він допоки ніде не стоїть на балансі. І перш ніж просити область виділити кошти на ремонт ( а це майже 430 тис. грн..), необхідно вирішити питання приналежності Меморіалу.
Кульмінаційним моментом пленарного засідання став розгляд звернення трудового колективу ВАТ «Шляхове ремонтно-будівельне управління», яке зачитав депутат В.Ю.Панченко.
Саме йому було доручено попередньо розібратися з проблемою, яка виникла у стосунках між секретарем міської ради К.С.Ольшанським, депутатом Б.П.Заксом та керівником управління Н.Б.Гончар. Газета публікувала це звернення. Тому немає сенсу переповідати його зміст. Варто лише зазначити, що колектив шляховиків звинуватив вище зазначених представників в лобіюванні інтересів фірми з міста Черкаси. Депутати погодилися з пропозицією міського голови О.А.Божкова створити на позачерговій сесії міськради комісію, до складу якої мають увійти по два представника від кожної фракції. Це депутатське формування повинно розібратися в усіх нюансах взаємин і поставити крапки над «і». Цю пропозицію підтримали на сесії народні обранці В.П.Савченко, С.П.Синицький, О.В.Явдокименко.
Слід зазначити, пленарне засідання проходило на межі фолу. Дехто із 26 зареєстрованих депутатів час від часу виходив із зали засідань за власними потребами, і це додавало проблем у прийнятті рішень. Тому міський голова попросив лічильну комісію чітко слідкувати за кількістю присутніх на сесії депутатів.
Врешті, коли затверджували звіт про виконання Тимчасового розпису бюджету міста за перший квартал цього року, голосів вистачило. Було їх достатньо їх і при прийнятті Положення про порядок оформлення та підготовки свідоцтв на право власності на об’єкти нерухомого майна. Депутати дозволили адміністрації міськводоканалу використовувати матеріали незавершеного розширення і реконструкції об’єкта очисних споруд каналізації міста. А потім взялися за врегулювання земельних питань.
Досить резонансним виявилося звернення депутата О.Цокоти. Він поцікавився наявністю дозволу на проведення будівельних робіт в приміщенні «Укртелекому» ( центр міста), де, за його словами, планується відкриття кафе. Питання досить важливе, оскільки міська рада не давала права «укртелекомівцям» суборендувати вивільнені площі. Тож повної відповіді від головного архітектора міста О.О.Черепні так і не дочекалися. За пропозицією міського голови було вирішено вважати дане звернення як депутатський запит.
Завершилася сесія розглядом «різного».
На знімку: йде обмін думками перед початком пленарного засідання.
М.Калюжний. Фото автора.