Стосовно прямого телефонного зв\'язку в редакції газети "Обрії Ізюмщини", під час котрого головний архітектор міста Олександр Олегович ЧЕРЕПНЯ спілкувався з читачами та жителями міста, варто сказати, що такої кількості запитань ми ще не бачили і не чули. Тому і пропонуємо читачам ті запитання і відповіді, які зустрічалися найбільше. Тож давайте разом взнаємо, про що йшла мова.
Стосовно прямого телефонного зв\'язку в редакції газети "Обрії Ізюмщини", під час котрого головний архітектор міста Олександр Олегович ЧЕРЕПНЯ спілкувався з читачами та жителями міста, варто сказати, що такої кількості запитань ми ще не бачили і не чули. Тому і пропонуємо читачам ті запитання і відповіді, які зустрічалися найбільше. Тож давайте разом взнаємо, про що йшла мова.
– Поясніть, яка доля ринку "Поворотка"? Чи нарешті там запанує злагода і порядок? Це ж свого роду візитна картка Ізюма.
– Скажемо так: сьогодні там працює десь 22 підприємці. Зараз вони завершують оформлення документації на землю. Як кажуть, слава Богу, ми дійшли з ними консенсусу, і на одній із сесій міськради було затверджено їхню документацію. Сподіваюсь, що ближчим часом підприємці з ринку "Поворотка" укладуть договори на оренду землі. З мого боку тут одна вимога: при відведенні земельних ділянок забудова цього мікрорайону повинна проводитися комплексно, тобто кожен підприємець будуватиме свої павільйони не на свій розсуд, а відповідно до раніше розробленого проекту.
Тут слід врахувати і той факт, що деякі об\'єкти на ринку "Поворотка" вже існують. Зокрема, це стосується най- більшої споруди ринкового комплексу - критого торгового ринку. А це означає, що тепер нам слід відрегулювати проект цього ринку відповідно до вже існуючого проекту та нинішньої ситуації. Але ще і ще раз під-креслюю: що все намічене до забудови має бути з одних матеріалів і відповідати затвердженим проектам.
– Нас хвилює питання що-до фарбування нового під-вісного мосту через Сіверський Донець.
– Так, міст вимагає термінового фарбування. Але слід врахувати - на це потрібно використати не одну сотню тисяч гривень. А де їх взяти? Тож проблема серйозна.
– У міському парку, як гриби, виросли різні магазини, кіоски.
– Здавалося б, парк у центрі міста - оазис , де можна людям відпочити. Тож забудову тут по периметру, та й в центрі було здійснено згідно з договорами оренди на землю вже досить давно. Документи там, як і господарі, змінювались неодноразово, перепродавались. І зараз досить складно з\'ясувати, зві-дки "ноги ростуть".
На сьогодні головне, що депутати міськради поперед- нього скликання затвердили мораторій на виділення землі на території міського парку. Цього дотримуються й понині. Прибрати ж вже існуючі споруди зараз досить проблематично. Перепрофілювання об\'єктів теж складнощі викликає.
– Так все ж буде припинено будівництво у парку чи триватиме?
– У нас розроблено комплексну програму розміщення об\'єктів у парку. Це ігрові майданчики для дітей. Два з них з\'явилися замість існуючих раніше атракціонів. Думаю, що в поточному році буде продовжено таку традицію оновлення дитячого майданчика. Є і спонсори.
– Чули, що на території "старого міста" намічено виділити декотрим високопо- садовцям з міської влади земельні ділянки під забудову.
– Це ж чутки, а насправді така заява надійшла на адресу міськради від одного з керівників міста. Проте, по-перше, це процес тривалий: маю на увазі різні дозволи на першому етапі, а потім ще розгляд впродовж кількох етапів. А по-друге, депутати міськради на останній сесії не підтримали це прохання.
– А чому ж не дати назву новому мосту через Сіверський Донець? Він же один з кращих у Європі?
– Це цілком слушне зауваження, до того ж цікаве. Тут слід зібрати пропозиції ізюмчан та подати їх до топонімічної комісії, котра і визначиться з назвою цього об\'єкта, вибравши з поданих пропозицій найкращу. Тож надсилайте свої пропозиції до редакції газети "Обрії Ізюмщини", а звідти їх передадуть уже до комісії.
– Чому вивіски на магазинах у більшості своїй на російській чи англійській мовах, а не на державній? Хто цим займається?
– Щодо вивісок, то це парафія тих владних структур, що займаються зовнішньою рекламою. Проте поясню, ще в Законі про рекламу сказано: вона повинна бути лише державною мовою. Єдиний відступ - це використання логотипу марок закордонних фірм, які і представляють той чи інший магазин. Тут його використовують на мові оригіналу.
– Скільки в нашому міс- ті пам\'ятників та пам\'ятних знаків?
– Стосовно пам\'ятників і пам\'ятних знаків, то їх в місті дуже багато. Повний перелік їх є у краєзнавчому музеї, де знаходиться державний реєстр, та в міському управлінні культури. Ще раз підкреслю, що їх дуже багато.
По пам\'ятках архітектури можу пояснити наступне. Вони теж занесені до державного реєстру. Це особняк по вул. Соборній,31 (тут РПС), вул. Соборній,6 (приміщення редакції газети "Обрії Ізюмщини"). Ще особняк по вул. Фрунзе,34 - тепер поліклініка для дорослих, тут було колись реальне училище; приміщення по вул. Старопоштовій, 39 (колишній Народний дім) - тепер тут відділення державної служби охорони; площа Радянська,4, колишня гімназія, а тепер ЗОШ №4; два житлові будинки по вул. Заводській, 60 та 66 та БК "Залізничник".
– Що за велетенська будова зростає навпроти автовокзалу?
– Тут споруджує торговельний комплекс Тетяна Борисівна Чистова. На землю там був договір оренди, а сьогодні, наскільки я знаю, землю вже викупили у приватну власність. Тут є серйозні відхилення від проекту. Листи з нагадуванням про це я відправив у вересні-листопаді минулого року замовнику та в інші відповідні адреси. Згідно з інформацією, якою я володію, станом на перший квартал 2010 року цей об\'єкт включено до перевірки ДАБКу. Тож, думаю, порядок буде наведено.
– Незабаром будівля колишнього універмагу може зруйнуватися остаточно. Хто тут господарює?
– Нам "воювати" з власником цього об\'єкта фірмою ЮСІ вже набридло. По кілька разів на рік ми направляємо листи до прокуратури, до служб охорони праці, до фірми ЮСІ.
Відповідей не отримали жодного разу. Правда, у 2006-2007 роках фірма ЮСІ запевнила, що вже є ескізний проект, котрий навіть винесли на обговорення. І все, затихло по цей день.
Через недоліки в законодавстві штрафні санкції за ті чи інші порушення можна застосовувати лише до об\'єктів, котрі знаходяться в експлуатації. Щодо тих об\'єктів, які не експлуатуються, ніяких санкцій чомусь вживати не можна.
Тож стоїть колишній універмаг, на даху котрого ростуть дерева, у якого лущиться облицювальна плитка і падає на голови перехожих. А господарі будівлі лише обіцяють колись щось зробити.
– Чи цього року в місті буде щось збудовано і введено в експлуатацію?
– На жаль, місто за бюджетні кошти на цей рік не планує жодного об\'єкта. Щодо підприємців, то й вони не дуже настроєні на нове будівництво. Оце якщо на "Поворотці" спроможуться, то матимемо там щось красиве. За минулий рік введено в експлуатацію лише 6 об\'єктів, а давали дозвіл на будівництво 12-ти.
– То проясніть, чи щось відомо про будівництво готельно-торгового комплексу поруч з "7-ма вітрами"?
– Тут я чув лише про наміри і побажання. Проте документів не бачив. Тому більше нічого про це сказати не можу.
– Буде у нас новий Генеральний план розбудови міста чи ні?
– Без підтримки державного і обласного бюджетів ми самі по Генплану нічого не додамо. Десь півтора роки піде на розробку його при наявності фі-нансування. До того ж важливо, який Генеральний план ми бажаємо отримати: якщо аби звітувати, то треба 100 тис. грн., а якщо для роботи - то це десь не менше одного мільйона гривень. Тепер самі подумайте.
Розмову вів В.Полєхін