Кладовищенські злодії
Кладовищенські злодії
Двадцятишестирічний Олександр Шкодін без реєстрації мешкав по вул. Північній. 13 листопада 2007 року вироком Ізюмського міськрайонного суду був засуджений за крадіжку. Міра покарання - позбавлення волі - була гуманно замінена випробувальним терміном на 3 роки.
Микола Ляшніченко, тридцятирічний чоловік, на таких же умовах, як і О.Шкодін, мешкав за тією ж адресою. У січні 2009 року притягувався до суду за ухиляння від сплати аліментів та незаконну діяльність, пов\'язану з наркотиками. Кара теж гуманно замінена на випробувальний термін.
Спільним між двома молодиками були не тільки кримінальні нахили, а і роздуми про джерела існування та задоволення шкідливих звичок. Актом наркотичної експертизи засвідчено, що О.Шкодін страждає від алкоголізму і потребує примусового лікування від цієї шкідливої залежності. М.Ляшніченко просто любитель оковитої, розлучений, не працюючий аліментник.
Ганна Володимирівна Залуцька, старший лейтенант, слідчий Ізюмського міськрайвідділу міліції, розглядаючи матеріали по рапорту В.І. Бондаренка, виявила, що ввечері, 2 вересня 2009 року, Микола Ляшніченко за змовою з Олександром Шкодіним, керуючись корисним спонуканням, таємно на міському кладовищі по вул. Північній зруйнували надмогильні бетонні надгробки з пам\'ятними дошками на могилах К.І. Зоріної і К.М.Зоріна та заволоділи металевими швелерами.
Міліція взяла злочинців під варту 9 вересня, а 2 листопада міськрайонний суд під головуванням судді В.М. Бутенка, секретаря М.С.Бориш, за участю прокурора В.І.Кривенкова розглянув у відкритому засіданні кримінальну справу, передбачену Карним кодексом як "наруга над могилою".
Під час судового розгляду стало відомо, що кладовищенські злодії О.Шкодін, М.Ляшніченко ще й 3 вересня у стані алкогольного сп\'яніння вдруге, на тому ж міському кладовищі, зруйнували могили А.М.Верещаки, А.Ф.Жужми, В.В.Сучкова, А.П.Борзовського і викрали металеві труби і швелери, що були підкладені під бетонні надгробки.
Метал злочинці продали забудовникам, а на отримані кошти пиячили. Через два місяці після скоєного злочину у обвинувачених О.Шкодіна і М.Ляшніченка настало "похміллячко" у вигляді судового вироку: кожному - по три роки позбавлення волі. Крім того, суддя В.М. Бутенко урахував старі "заслуги", які вимірювались випробувальними термінами. Таким чином, О.Шкодіну у місцях позбавлення волі треба відбувати п\'ять років, а його підручному М.Ляшніченку – чотири.
Треба сказати, що не вперше злочинці намагаються руйнувати моральні засади суспільства, що виявляється в неповазі до померлих і місць їх поховання. Цей злочин завдає моральної і матеріальної шкоди рідним і близьким померлих, є дикістю і свідчить про моральну деградацію особи злочинця.
Суд своїм рішенням відшкодував матеріальні збитки за рахунок винних потерпілим - тим, хто звернувся до суду з таким проханням.
Р.Гальченко,
мешканець міста.