Десять років тому, повернувшись із обласного семінару, який проводився на базі одного із райцентрів Харківщини, керівник гуртка художньої вишивки Будинку дитячо-юнацької творчості М.А.Горенко загорілась бажанням створити в Ізюмі етномузей.
ДаліДесять років тому, повернувшись із обласного семінару, який проводився на базі одного із райцентрів Харківщини, керівник гуртка художньої вишивки Будинку дитячо-юнацької творчості М.А.Горенко загорілась бажанням створити в Ізюмі етномузей.
…Марія Антонівна відшукала вдома вишиванки своєї бабуні – Валентини Юхимівни, мами – Агафії Дмитрівни, доньки Олени, поповнила експозицію власними роботами, доробками вихованців, залучила до організації музею батьків, які принесли з домівок різні старожитності. Цікаві речі музею подарували також головний спеціаліст міського відділу освіти М.С.Логвин, колишні вчительки ЗОШ №5 А.О.П’ятенко, О.М. Росинська та інші.
Минув час. У музеї нараховується понад півтори сотні експонатів. З ними постійно знайомляться не лише діти-гуртківці а й гості з інших районів області, країн близького зарубіжжя. Приїздять в Ізюм фахівці, щоб обмінятись досвідом, показати майстер-клас.
Зараз учасники гуртка працюють над підготовкою до 200-річного ювілею з дня народження Т.Г.Шевченка. У музеї з’явився вишитий портрет Кобзаря, нові рушники в українському стилі. Частину експозиції планується показати на міській виставці.
Побажаймо людям, які створили у нашому місті унікальний куточок культури краю, творчого натхнення. Нехай про нього дізнаються якомога більше мешканців як Ізюма, так і міст Харківщини.
І.Шевченко.
Фото автора