У неділю, 11 серпня, добіг кінця воркшоп навчального проєкту «Азимут культурного розвитку», який ставить за мету реформування музеїв Харківщини та надання музейникам нових знань та навичок. Проєкт реалізує Харківський історичний музей ім. М.Ф. Сумцова за підтримки Українського культурного фонду та Харківської обласної ради.Свої проєкти із переформатування своїх закладів презентували керівники 13 культурних установ Харківщини. Кращими комісія визнала проєкти Первомайського краєзнавчого музею, Сахновщинського районного історико-краєзнавчого музею, Люботинського краєзнавчого музею, Ізюмського краєзнавчого музею ім. М.В. Сібільова та Валківського краєзнавчого музею. Всі учасники отримали сертифікати про участь у воркшопі.
У своїх презентаціях музейники представили історію та місію своїх культурних установ, SWOT-аналіз, актуальність, ідею, мету та завдання проєкту, опис заходів з його реалізації, контент-план для PR-менеджера, потенційних партнерів, приблизний бюджет та очікуваний результат.
Серед заходів, які запропонували учасники для реалізації своїх проєктів – створення нових експозицій, проведення лекцій та майстер-класів, організація тематичних фестивалів та розважальних заходів, здійснення інтерактивів із відвідувачем, застосування інноваційних технологій та обладнання, залучення до музейних проєктів громади та партнерів, посилення присутності у ЗМІ та використання соціальних мереж для піару своїх закладів. Комісія з експертів надала музейникам рекомендації із вдосконалення їх проєктів, а ті в свою чергу пообіцяли прислухатись до порад.
Втілення проєктів у життя призведе до розвінчання стереотипів навколо культурних інституцій Харківщини, популяризації музеїв, посилення їх брендів та залучення нових відвідувачів. У подальшому це сприятиме формуванню культурної ідентичності кожного регіону, об’єднанню громади навколо музеїв та перетворення їх із застарілих приміщень для зберігання артефактів на культурні хаби.
«У мене з'явилося велике коло друзів, однодумців та професіоналів музейної справи, – звернулися до музейників заступниця керівника проєкту «Азимут культурного розвитку», завідувачка відділу науково-експозиційної роботи Харківського історичного музею Оксана Желтобородова. – Я дуже рада, що у нас з вами є такий спільний досвід, який ми будемо втілювати далі. Я думаю, що тепер у вас є можливість помірятись силами з іншими музеями та державними культурними установами. Ми завжди відкриті для спілкування, для спільних дій і для того, щоб розвивати музеї Харківщини!».
Харківська обласна рада готова допомагати музейникам у реалізації їх проєктів.
«Ми живемо з вами в дуже цікавий час, коли змінюється парадигма на все і ми завжди повинні бути до цього готові, – зазначила начальник Управління з питань місцевого самоврядування, розвитку громад та міжнародних зв'язків Харківської обласної ради Олена Кулик. – Сьогодні нам потрібно інтерактивно залучати всіх у процес змін. Час героїв-одинаків минув, запорука успіху – в командній роботі. Завдяки цьому проєкту ви стали однією командою, одним цілім і тепер вам потрібно навчитися працювати разом. Якщо ви цим захворієте, то і інші обов'язково приєднаються до вас. Усе життя тримається на ентузіастах, які прагнуть змін. Ми готові допомагати вам у цьому процесі».
25 вересня відбудеться презентації ілюстрованого друкованого видання
«Азимут культурного розвитку». У книгу ввійдуть матеріали від експертів, а також опис найбільш успішних пілотних проєктів від учасників програми. джерело -сайт Харкіської обласної ради