У наш час, коли в різних куточках світу лунають постріли та проливається людська кров, це свято особливе. Ще рік тому для України Всесвітній День миру був не більше, ніж чергова дата в міжнародному календарі. Зараз він як ніколи актуальний для нашої країни. Адже бачимо і відчуваємо на собі наслідки воєнного протистояння на сході України.
Люди засуджують війну, як нелюдське починання, що несе спустошення і руйнацію. «Мир, - писав великий гуманіст Сервантес, - це найважливіше благо, якого люди бажають у цьому житті». Символом миру стала робота Пабло Пікассо - зображення голуба, який тримає в дзьобі оливкову гілку.
Далі.
У наш час, коли в різних куточках світу лунають постріли та проливається людська кров, це свято особливе. Ще рік тому для України Всесвітній День миру був не більше, ніж чергова дата в міжнародному календарі. Зараз він як ніколи актуальний для нашої країни. Адже бачимо і відчуваємо на собі наслідки воєнного протистояння на сході України.
Люди засуджують війну, як нелюдське починання, що несе спустошення і руйнацію. «Мир, - писав великий гуманіст Сервантес, - це найважливіше благо, якого люди бажають у цьому житті». Символом миру стала робота Пабло Пікассо - зображення голуба, який тримає в дзьобі оливкову гілку. Голуб був обраний невипадково. За біблійною легендо, після всесвітнього потопу Ной випустив голуба, аби довідатися, чи спала вода на землі. Голуб повернувшись, приніс оливкову гілочку як свідчення благодатних умов для проживання. З того часу почали вважати зображення голуба з оливковою гілочкою символом миру, добра та благополуччя.
Мирний час дає нам можливість стабільно жити: вчитися, працювати, любити, створювати сім\'ї, реалізовувати свої релігійні та громадські права, читати книги, рости духовно і морально. А тому, кожен бажає, щоб мир в Україні настав якомога швидше. Ця тема, ці почуття проходять через всі заходи, які відбуваються в селах нашого району. Вони несуть в собі атмосферу мирного спілкування, добра, любові і надії. Окремо хочеться відмітити яскраві Дні села. В них беруть участь дорослі і діти, працівники культури і громадські активісти. Такі заходи відбулися в Комарівці, Довгенькому, Бригадирово, Бабенково, Червоному Осколі, Липчанівці, Кам’янці та інших селах нашого району. Звучали пісні, вірші, проходили театралізовані виступи, які були наповнені любов’ю до свого краю, вірою в перемогу добра над злом. Саме такі заходи говорять про дружбу і єдність людей села, їх родинну непереможну силу. Сільські бібліотекарі оновили та презентували книжкові виставки, куточки на краєзнавчу тематику, провели вікторини та конкурси на знання історії рідного краю, його сьогодення тощо.
Нещодавно в рубриці «Питання дня» в газеті «Комсомольская правда» прочитала:«А щоб ви хотіли одержати в подарунок від Президента?» Не оригінальні, але цілком життєві відповіді: квартиру, часи, велосипед, шоколадку і т. д. Я шукала головної відповіді - «Миру», але так і не знайшла. А це ж основа основ нашого світлого життя. Люди сьогодні живуть різним життям. У кожного свої ідеали і цінності. А ось чути одне одного, цінити людську гідність і свою особисто, не кожному вдається. На жаль, все частіше виникають психологічні поєдинки між людьми. А це руйнівна сила, яка не сприяє мирним обставинам, особливо коли мова іде про цінності в історичному минулому і теперішньому часі. Посилаючись на мудрість книг, на їх авторів, які бачать свій народ і в його багатющій героїчній історії, ми віримо в реальне щасливе майбуття. І хто б ти не був, які б книги прочитав, вірші, пісні слухав, ти маєш заявити всьому світу, своїй державі, що єднання заради миру, то головна мета нашого життя, наших відносин, виховання наших дітей і нас самих.
У центральній районній бібліотеці сьогодні експонується книжкова виставка «Єднаймося заради миру», сенс якої полягає в тому, щоб закликати людей до дій в ім’я збереження миру й життя на Землі, збереження культури і кращих досягнень людства. На виставці представлені книги, фотографії, документи, символіка нашої держави, цитати та звернення до читачів.
Сьогодні ми перечитуємо В.Симоненка, П.Загребельного, О.Гончара звертаємося до мудрості Л.Костенко і відчуваємо, що ці люди йшли і йдуть на повний зріст, з думкою про основне: жити достойно, а це значить – в мирі і злагоді.
Хай буде мир віднині і довіку!
Хай буде мир і замовкнуть війни злі.
І сльози щастя на своїх обличчях
Відчують всміхнені усюди матері.
В. Лисаченко, директор Ізюмської центральної районної бібліотеки
З любов’ю до рідного краю (21 вересня-Всесвітній День миру)
Facebook Коментарі