Півроку тому редакція газети «Обрії Ізюмщини» оголосила про намір створити музейну експозицію, присвячену періоду перебування міста Ізюм під окупацією. За цей час ідея набула розголосу і популярності як серед містян, так і серед журналістів різноманітних українських та закордонних медіа.
З коментарів, які лишають наші читачі у соціальних мережах, стало зрозуміло, що виникло певне непорозуміння. Багато хто наголошував, що варто попрацювати над назвою та наповненням, а також чи взагалі актуально зараз говорити про створення нового музею. Ми хочемо дати роз’яснення.
Перш за все нагадуємо, що працюємо над проєктом не самі, а разом з Ізюмським краєзнавчим музеєм ім. М.В.Сібільова. У його приміщенні згодом буде облаштовано окрему експозицію, присвячену періоду окупації міста Ізюм у 2022 році російськими військами. Саме експозицію – відкриття окремого музею не розглядається.
Чи актуально це зараз? Ми вважаємо, що так. Адже важливо збирати артефакти та спогади очевидців саме зараз, доки все це ще доволі свіже у пам’яті кожного. На даний момент проводиться саме збір, а не облаштування чи відкриття експозиції. Завдяки небайдужим ізюмчанам, колекція предметів активно наповнюється. Вже вдалося зібрати більше 150 пам’яток перебування російських окупантів на ізюмській землі. Ізюмчани приносять до редакції залишки гуманітарної допомоги, яку роздавав ворог, оголошення із блокпостів армії рф, агітаційні газети й навіть листи дітей із російського владивостока до дітей, яких, так би мовити, «звільнила» росія.
Ми запрошуємо усіх долучатися до ініціативи і дуже вдячні ти, хто це вже зробив! Якщо ви маєте якісь предмети – приносьте їх до редакції чи музею. Хочете поділитися спогадами чи фото або відео матеріалами – телефонуйте нам за номером: +38(066)8781715 або пишіть на електронну пошту: obrii1919@gmil.com/ Конфіденційність у разі потреби – гарантуємо!
Також будемо раді почути про ваші ідеї і пропозиції щодо організації музейної експозиції у майбутньому!
Створимо «Музей окупації» разом! Не дамо світу забути про жахіття, які пережила наша багатостраждальна Ізюмщина!
Анастасія Гарагуля, фото з архіву редакції