Чому ми «приховуємо» імена та обличчя імовірних злочинців?
💬 «Чому ви приховуєте їхні обличчя?», «Ми хочемо бачити «героїв»!», «Не варто прикривати зрадників» - такі та схожі коментарі ми читаємо під публікаціями про дії правоохоронців щодо осіб, які підозрюються у різних злочинах чи правопорушеннях. Ми вдячні вам за увагу до нашої роботи та у дечому розуміємо ваше обурення. Проте, хочемо зауважити, що діємо згідно законодавства України та журналістських стандартів.
📌 Конфіденційність зумовлена вимогами зокрема статті 62 Конституції України, яка стверджує, що особа не є винуватою у вчиненні незаконних дій до рішення суду. Людина є тільки підозрюваною, тому вішати ярлики до встановлення рішення суду не можна, оскільки це може завдати шкоди її репутації, особливо якщо виявиться, що вона не винна.
📌 Саме тому інформація, яка надається від імені правоохоронних органів, подається анонімно, дотримуючись вимог чинного законодавства та принципу невинуватості. Обробка даних про особу без її згоди можлива тільки у випадках, визначених законом і тільки лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.
📌 Ми дотримуємося норм та принципів, які лежать в основі українського законодавства та забезпечують анонімність всіх причетних до можливих порушень осіб. Це робиться для того, щоб запобігти можливим хибним звинуваченням та для того, щоб захистити репутацію осіб, поки суд встановлює їхню вину або невинуватість.
📝 Редакція
Facebook Коментарі