17 травня – Всесвітній день боротьби з артеріальною гіпертензією
❤️ Гасло Всесвітнього дня боротьби з артеріальною гіпертензією цього року – «Знай свій артеріальний тиск». Артеріальна гіпертензія, або гіпертонія, – це підвищення артеріального тиску, стан, наслідки якого є найчастішою причиною передчасної смерті. Підвищений артеріальний тиск без належного лікування може призвести до інфаркту, інсульту, ниркової чи серцевої недостатності, погіршення зору та інших ускладнень.
Щоб виявити артеріальну гіпертензію, необхідно знати її ознаки, регулярно вимірювати тиск та спостерігати за власним станом. Симптоми артеріальної гіпертензії є підвищений тиск (верхня межа - 140 мм.рт.ст., нижня – 90 мм.рт.ст.); головний біль (найчастіше в потиличні чи тім’яній частині); періодичний шум у вухах, потемніння в очах та запаморочення; біль в ділянці серця; підвищене серцебиття (понад 90 разів на хвилину в спокійному стані); відчуття задухи.
Головним у профілактиці артеріальної гіпертензії є- підтримання нормальної маси тіла, відмовлення від куріння, обмеження кількість спожитого алкоголю, регулярне зайняття фізичними вправами, обмеження споживання солі, уникання стресів, вживання продуктів багатих на калій. Саме ці прості і корисні звички стануть запорукою міцного здоров’я та довголіття!
Профілактику гіпертонічної хвороби необхідно розпочинати в молодому віці, особливо, якщо хто-небудь із близьких родичів хворів на серцево-судинні захворювання. Для діагностики артеріальної гіпертензії важливо навчитися вимірювати тиск правильно.
Нагадаємо, як правильно вимірювати тиск:
1) вимірюйте сидячи, у стані спокою, не раніше ніж через 30 хв. після ходьби, куріння, вживання чаю, кави та інших кофеїновмісних напоїв;
2) ноги мають стояти на підлозі;
3) вимірюють АТ двічі (перерва — до 2 хв), а за розбіжності показань більше 10 мм рт. ст. потрібне ще одне вимірювання, показником буде середній результат;
4) манометр розташовують на рівні серця;
5) під час першого вимірювання АТ вимірюють і на лівій, і на правій руці, при цьому до уваги беруть вищий показник;
6) якщо різниця у показаннях різних рук перевищує 20 мм рт. ст., потрібне повторне вимірювання.
📝 ДУ «ХАРКІВСЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ»
Facebook Коментарі