«Багато повноважень в сфері соціального захисту населення сьогодні передано на рівень територіальних громад: надання соціальних послуг, збір документів для соцпідтримки, питання захисту прав дитини. Надаючи ці повноваження, держава повинна контролювати правильність і якість надання соціальних послуг. І контролювати не з позиції покарання, а з позиції підтримки – методологічної, законодавчої. Нацсоцслужба створена для того, щоб замінити стару систему соціального захисту, яка сьогодні дуже розрізнена», – пояснив Владислав Машкін.
Він зазначив, що завдяки роботі Нацсоцслужби будуть швидше надходити кошти соціальних виплат їх адресатам, ефективніше і швидше прийматися рішення щодо призначення виплат.
Другий напрямок роботи Нацсоцслужби, за словами її голови, – максимальна цифровізація всіх процесів у сфері соціального захисту. «Усунення з процесів паперової роботи. Максимальне використання електронних державних реєстрів, досягнення того рівня, коли соціальна підтримка у типових випадках надається автоматично. І застосування лише електронної перевірки отримувачів державної соціальної допомоги», – пояснив цілі роботи Служби Владислав Машкін.
За його словами, Нацсоцслужба забезпечить єдині високі стандарти надання соціальних послуг на всій території України, незалежно від регіону.