ЗАТВЕРДЖЕНО рішенням 8 сесії Ізюмської міської ради 6 скликання від 25.02.2011 року №0262
Положення про звання «Почесний громадянин міста Ізюма»
Звання "Почесний громадянин міста Ізюма" є свідченням визнання громадянами м. Ізюма
визначних заслуг окремих осіб перед громадою міста.
І.3агальні положення
1.1. Звання "Почесний громадянин міста Ізюма" надається мешканцям міста Ізюма, які своєї працею, видатними досягненнями в виробничій, науковій, культурній та громадській діяльності особливо сприяли економічному, технічному та духовному розвитку міста, досягли визнання в різних галузях літератури та мистецтва, фізичної культури та спорту, відродженню та примноженню надбань національної культури, створенню матеріальних та духовних цінностей, зробили вагомий внесок в миротворчу, доброчинну діяльність, проявили мужність і відвагу під час порятунку людей, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій і стихійних лих.
1.2. Звання "Почесний громадянин міста Ізюма" може також надаватися мешканцям інших міст України, а також громадянам інших держав за особливо значний внесок в розвиток та розбудову міста Ізюма, піднесення його авторитету як на рівні області, так і на державному і міжнародному рівні, а також за ефективну громадську діяльність.
1.3. Звання "Почесний громадянин міста Ізюма" присвоюється:
- робітникам, інженерно-технічним працівникам та службовцям, зайнятим у сфері матеріального виробництва, підприємств, установ та організацій міста;
- працівникам науки, культури та мистецтв, освіти, охорони здоров\'я, фізичної культури та спорту;
- працівникам державних закладів та установ, правоохоронних органів, військовослужбовцям;
- діячам громадських, політичних організацій та релігійних конфесій;
- підприємцям, доброчинцям;
- пенсіонерам, ветеранам війни та праці;
1.4. Право присвоєння звання "Почесний громадянин міста Ізюма" належить виключно Ізюмській міській раді та затверджується рішенням міської ради за поданням Комісії по визначенню кандидатур на присвоєння звання "Почесний громадянин міста Ізюма".
1.5. Присвоєння звання "Почесний громадянин міста Ізюма" приурочується щорічно до Дня міста Ізюма.
1.6. Звання "Почесний громадянин міста Ізюма" присвоюється лише раз і є прижиттєвим.
1.7. Звання "Почесний громадянин міста Ізюма" присвоюється не більше, як 1 (одній) особі на рік.
1.8. Посвідчення "Почесний громадянин міста Ізюма" вручається міським головою або, за його дорученням, одним з його заступників.
1.9. Ім\'я громадянина, якому надано звання "Почесний громадянин міста Ізюма", вноситься в "Книгу Почесних громадян м. Ізюма", що довічно зберігається в виконавчому комітеті Ізюмської міської ради.
1.10. Особам, яким присвоюється Звання, вручається нагрудний знак, посвідчення та диплом.
II. Порядок надання звання "Почесний громадянин міста Ізюма"
2.1. Подання надсилається на ім\'я міського голови не пізніше 1 квітня поточного року.
2.2. Первинний розгляд подання проводиться на засіданні спеціально створеної розпорядженням міського голови "Комісії по визначенню кандидатур на присвоєння звання Почесний громадянин міста Ізюма" (далі - Комісії) до 20 квітня поточного року. До складу Комісії в обов\'язковому порядку повинні бути включені по одному представнику від депутатських фракцій, 2 представники від міського голови та члени постійної комісії Ізюмської міської ради з питань соціального захисту населення, охорони здоров\'я та гуманітарної політики. Рішення Комісії носить дорадчий характер.
Уся робота по розгляду пропозицій, узагальненню матеріалів, пов\'язаних з наданням звання "Почесний громадянин міста Ізюма", покладається на Комісію.
2.3. Право висування кандидатур на звання "Почесний громадянин міста Ізюма" належить:
- міському голові;
- постійним депутатським комісіям Ізюмської міської ради;
- юридичним особам;
- фізичним особам за умови підтримання їх клопотання державними та громадськими організаціями;
- трудовим колективам підприємств, установ та організацій незалежно від їх адміністративного підпорядкування й форми власності;
- державним та громадським організаціям, релігійним конфесіям, політичним партіям.
2.4.Самовисування на звання "Почесний громадянин міста Ізюма" не допускається.
2.5. Для розгляду в Комісію надаються документи-клопотання, які повинні містити:
біографічні дані про кандидата;
обґрунтування особливого конкретного вкладу кандидата в розвиток міста (або визнання особливих його заслуг);
відгук-клопотання підприємств, організацій та установ, трудових колективів, громадських організацій міста, що підтримують дану кандидатуру.
2.6. Комісією надані матеріали розглядаються, після чого публікуються в міськрайонній газеті "Обрії Ізюмщини".
Пропозиції та рекомендації, які надійшли від жителів міста Ізюма після публікації, в місячний термін передаються Комісії, узагальнюються та виносяться на розгляд Ізюмської міської ради.
III. Порядок розгляду матеріалів щодо присвоєння звання "Почесний громадянин міста Ізюма"
3.1. Про надходження матеріалів щодо присвоєння звання "Почесний громадянин міста Ізюма" виконавчий комітет Ізюмської міської ради інформує голову Комісії та її членів.
3.2. Первинний розгляд подання проводиться на засіданні спеціально створеної розпорядженням міського голови "Комісії по визначенню кандидатур на присвоєння звання Почесний громадянин міста Ізюма" (далі - Комісії) до 20 квітня поточного року.
3.3. Засідання Комісії протоколюються, а протокол підписується головою та всіма присутніми на засіданні членами Комісії, яка є повноважною у разі присутності більшості її членів від загального складу.
3.4. Засідання Комісії проводиться не менше одного разу на рік, підсумкове засідання проводиться до 20 травня.
3.5. У разі надходження клопотань більше, ніж по 1 особі, комісія рекомендує на розгляд міської ради лише одну кандидатуру.
3.6. Протокол засідання Комісії разом з іншими документами розглядається на засіданнях постійних Комісій і Ізюмської міської ради та разом з проектом рішення виноситься на розгляд Ізюмської міської ради.
3.7. Остаточне рішення про присвоєння звання "Почесний громадянин міста Ізюма" приймається на пленарному засіданні міської ради більшістю від загального складу міської ради.
3.8. Робота по узагальненню клопотань про присвоєння звання "Почесний громадянин міста Ізюма", подання їх на розгляд Комісії, постійних комісій, президії та пленарного засідання міської ради, здійснення записів у Книзі "Почесних громадян міста Ізюма" покладається на виконавчий комітет Ізюмської міської ради.
IV. Порядок присвоєння звання "Почесний громадянин міста Ізюма"
4.1. Рішення міської ради про присвоєння звання"Почесний громадянин міста Ізюма" набуває чинності з моменту його прийняття.
4.2. Церемонія присвоєння звання "Почесний громадянин міста Ізюма" відбувається щорічно та приурочується до Дня міста Ізюма.
V. Пільги громадянам, яким присвоєно звання "Почесний громадянин міста Ізюма"
5.1 Почесному громадянину міста виявляються всі знаки уваги, що відповідають його високому званню, соціальному статусу. Він персонально запрошується як почесна особа на заходи, присвячені державним святам та іншим важливим поді-ям у житті міста.
5.2. Почесний громадянин міста Ізюма має права і пільги на:
- позачерговий прийом з особистих і службових питань посадовими особами міської ради, виконавчого комітету, керівниками установ, підприємств і організацій, що перебувають у комунальній власності;
- безкоштовний проїзд усіма видами міського транспорту (за винятком таксі) при пред\'явленні посвідчення.
5.3. Громадянин, якому присвоюється звання "Почесний громадянин міста Ізюма":
- звільняється від сплати податку на землю під приватну забудову;
- є обов\'язковим запрошеним на усі урочисті заходи;
- щорічно до дня міста Ізюма отримує винагороду в сумі 1/2 мінімальної заробітної плати.
VІ. Обмеження щодо надання звання "Почесний громадянин міста Ізюма" та його позбавлення
6.1. Звання "Почесний громадянин міста Ізюма" не може бути надане тим громадянам, які скоїли раніше карні злочини, були засудженими, і судимість яких не погашена.
6.2. Питання щодо позбавлення звання "Почесний громадянин міста Ізюма" вирішує Ізюмська міська рада у разі здійснення особою карного злочину, за який особу засуджено, і вирок щодо якого вступив в законну силу, або інших протиправних дій, які завдали Ізюмській громаді моральні та матеріальні збитки.
VII. Заключні положення
7.1. Розповсюдження інформації щодо присвоєння звання "Почесний громадянин міста Ізюм" забезпечується відділом органі-заційної роботи та внутрішньої політики виконавчого комітету міської ради.
7.2. Проведення виплати грошової винагороди проводиться Управлінням праці та соціального захисту.
7.3. Збереження та виготовлення посвідчень, дипломів, нагрудних знаків забезпечує відділ організаційної роботи та внутрішньої політики виконавчого комітету міської ради.
7.4. У випадку втрати (псування) диплома та нагрудного знака їх дублікат не видається, у випадку втрати посвідчення необхідно звернутися до відділу організа- ційної роботи та внутрішньої політики щодо видачі дублікату.
7.5. У разі смерті особи, відзначеної званням "Почесний громадянин міста Ізюм", посвідчення, диплом, нагрудний знак залишаються у спадкоємців без права носіння та отримання пільг, а в разі їх відсутності або за бажанням спадкоємців передаються на збереження до архівного відділу Ізюмської міської ради.
7.6. Дане Положення вступає в силу з моменту прийняття міською радою і поширюється на всіх Почесних громадян міста Ізюма, в тому числі на тих, кому звання "Почесний громадянин міста Ізюма" присвоєно до прийняття даного рішення.
А.Кукла, секретар міської ради.