РІШЕННЯ
ІЗЮМСЬКА МІСЬКА РАДА
СЕСІЯ 6 СКЛИКАННЯ
від ___________ 2011 року №
Про затвердження Тимчасового порядку та Методики визначення
частки земельної ділянки, яка знаходиться у користуванні власників
(наймачів) вбудовано-прибудованих у будівлю нежитлових приміщень
З метою раціонального використання територій існуючої багатоквартирної житлової та нежитлової забудови у місті Ізюмі та збільшення дохідної частини міського бюджету, керуючись ст. 26 Законоу України “Про місцеве самоврядування в Україні”, Законом України «Про плату за землю», Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, Правилами та порядком розподілу території житлового кварталу (мікрорайону)”, затвердженими Наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 16.08.1999 року №228 та іншими нормативними актами, що мають відношення до цього питання Ізюмська міська рада вирішила......
У К Р А Ї Н А
ХАРКІВСЬКА ОБЛАСТЬ
ІЗЮМСЬКА МІСЬКА РАДА
СЕСІЯ 6 СКЛИКАННЯ
РІШЕННЯ
від ___________ 2011 року №
Про затвердження Тимчасового порядку та Методики визначення
частки земельної ділянки, яка знаходиться у користуванні власників
(наймачів) вбудовано-прибудованих у будівлю нежитлових приміщень
З метою раціонального використання територій існуючої багатоквартирної житлової та нежитлової забудови у місті Ізюмі та збільшення дохідної частини міського бюджету, керуючись ст. 26 Законоу України “Про місцеве самоврядування в Україні”, Законом України «Про плату за землю», Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, Правилами та порядком розподілу території житлового кварталу (мікрорайону)”, затвердженими Наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 16.08.1999 року №228 та іншими нормативними актами, що мають відношення до цього питання
Ізюмська міська рада вирішила:
1.Затвердити „Тимчасовий порядок визначення частки земельної ділянки, яка знаходиться у користуванні власників (наймачів) вбудовано-прибудованих у будівлю нежитлових приміщень” (додається).
2.Затвердити „Методику визначення частки земельної ділянки, яка знаходиться у користуванні власників (наймачів) вбудовано-прибудованих у будівлю нежитлових приміщень” (додається).
3.Виконання „Тимчасового порядку визначення частки земельної ділянки, яка знаходиться у користуванні власників (наймачів) вбудовано-прибудованих у будівлю нежитлових приміщень” є обов’язковим для керівництва в роботі виконавчих органів міської ради, юридичних та фізичних осіб.
4.Оприлюднити в засобах масової інформації „Тимчасовий порядок визначення частки земельної ділянки, яка знаходиться у користуванні власників (наймачів) вбудовано-прибудованих у будівлю нежитлових приміщень”.
5. Контроль за виконанням даного рішення покласти на комісію Ізюмської міської ради з питань містобудування, архітектури та земельних відносин
визначення частки земельної ділянки, яка знаходиться у користуванні власників (наймачів) вбудовано-прибудованих у будівлю нежитлових приміщень
1.Цей Порядок встановлює механізм визначення частки земельної ділянки прибудинкової території, яка знаходиться у користуванні власників (наймачів) вбудовано-прибудованих у будівлю нежитлових приміщень будь-якого призначення для справляння плати за землю згідно з законодавством України.
2.Прибудинкові території (земельні ділянки) згідно з нормами діючого законодавства повинні передаватись або надаватись у користування відповідними органами місцевого самоврядування Об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків.
За відсутності Об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, а також враховуючи фінансову неможливість виконання робіт з поділу території мікрорайону (кварталу) відповідно до „Правил та порядку розподілу території житлового кварталу”, розроблений цей Тимчасовий порядок визначення частки земельної ділянки прибудинкової території, яка знаходиться у користуванні власників (наймачів) вбудовано-прибудованих у будівлю нежитлових приміщень”.
3.Цей Порядок є тимчасовим та діє до проведення робіт у повному обсязі з поділу територій, мікрорайонів (кварталів) у місті Ізюмі.
4.Виконавцем робіт по визначенню частки земельної ділянки, яка знаходиться у користуванні власників (наймачів) вбудовано-прибудованих у будівлю нежитлових приміщень, у випадку, коли прибудинкова територія не затверджена, є фізична або юридична особа, яка має ліцензію на проведення робіт із землеустрою та ліцензію на будівельну діяльність відповідно до закону.
Виконавцем робіт по визначенню частки земельної ділянки, яка знаходиться у користуванні власників (наймачів) вбудовано-прибудованих у будівлю нежитлових приміщень, у випадку, коли прибудинкова територія затверджена, є управління житлово господарства Ізюмської міської ради.
5.Замовником робіт є фізична або юридична особа, яка є власником або наймачем вбудовано-прибудованих у будівлю нежитлових приміщень в місті Ізюмі.
6.До початку робіт замовник надає відповідну заяву головному архітектору відділу землевпорядкування, містобудування, архітектури та ГІС виконавчого комітету Ізюмської міської ради, який видає замовнику завдання на проведення робіт.
У випадку, коли прибудинкова територія затверджена, заявник надає заяву до управління житлового господарства міської ради.
До заяви додаються завірені замовником копії: документа, що підтверджує право власності на нежитлове приміщення, або договору оренди; свідоцтво про державну реєстрацію (перереєстрацію) юридичної особи; свідоцтво про державну реєстрацію фізичної особи – підприємця; довідки облстатуправління про внесення підприємця до державного реєстру – для юридичної особи; довідки про присвоєння ідентифікаційного номеру – для фізичної особи.
7.Відповідно до завдання, виконавець виготовляє довідку, яка включає дані про розмір частки земельної ділянки, що знаходиться у користуванні замовника.
Виконавець в обов’язковому порядку погоджує схему розподілу території кварталу (мікрорайону) з відділом землевпорядкування, містобудування, архітектури та ГІС виконавчого комітету Ізюмської міської ради.
8.Для розрахунку розміру плати за користування земельною ділянкою замовнику необхідно звернутись до фінансового управління виконавчого комітету Ізюмської міської ради, яке на підставі довідки про розмір частки земельної ділянки, довідки про нормативну грошову оцінку земельної ділянки надає розрахунок щодо визначення розміру плати за землю.
На підставі даних довідки про нормативну грошову оцінку земельної ділянки визначається розмір плати за землю.
9.Відповідно до ст.14 Закону України „Про плату за землю”, платники земельного податку за земельні ділянки комунальної власності (крім громадян) самостійно обчисляють суму земельного податку щороку станом на 01 січня і до 01 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходження земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями.
Земельний податок сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходження земельної ділянки за звітний податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця
10.Нарахування громадянам сум земельного податку за земельні ділянки комунальної власності проводиться органами державної податкової служби, які видають платникові до 15 липня поточного року платіжне повідомлення про внесення платежу. Податок сплачується громадянами рівними частками до 15 серпня і 15 листопада.
11.Земельна частка прибудинкової території для власника (наймача) нежитлових приміщень визначається відношенням загальної площі нежитлових приміщень, що перебувають у його власності (оренді), до спільної площі всіх житлових і нежитлових приміщень будинків.
Виділення частки земельної ділянки власникам розташованих у будинку нежитлових приміщень в натурі та їх окреме відчуження не допускається.
12.Виконавець проводить роботу по визначенню частки земельної ділянки прибудинкової території на основі існуючих планово-картографічних матеріалів з урахуванням площі раніше відведених земельних ділянок.
13.У випадку, коли прибудинкова територія не затверджена, частка земельної ділянки, яка знаходиться у користуванні власників (наймачів) вбудовано-прибудованих у будівлю нежитлових приміщень, визначається за „Методикою визначення частки земельної ділянки, яка знаходиться у користуванні власників (наймачів) вбудовано-прибудованих у будівлю нежитлових приміщень, якщо прибудинкова територія не затверджена”.
14.У випадку, коли прибудинкова територія затверджена, частка земельної ділянки, яка знаходиться у користуванні власників (наймачів) вбудовано-прибудованих у будівлю нежитлових приміщень, визначається за „Методикою визначення частки земельної ділянки, яка знаходиться у користуванні власників (наймачів) вбудовано-прибудованих у будівлю нежитлових приміщень при наявності затвердженої прибудинкової території”.
15.При наявності погоджувальної схеми розподілу території частка земельної ділянки, яка знаходиться у користуванні власників (наймачів) вбудовано-прибудованих у будівлю нежитлових приміщень, визначається за „Методикою визначення частки земельної ділянки, яка знаходиться у користуванні власників (наймачів) вбудовано-прибудованих у будівлю, прилегла територія якої відокремлена або закріплена огорожею, нежитлових приміщень при наявності погоджувальної схеми розподілу території”.
16.Площа земельної ділянки за цими методиками визначається в умовних кадастрових одиницях: умовних кадастрових квадратних метрах.
В подальшому, при розробленні проектів відведення земельних ділянок прибудинкових територій та закріплення меж прибудинкових територій на місцевості (в натурі) на основі розподілу території мікрорайонів (кварталів), площа земельних ділянок буде визначена за результатами геодезичних вимірювань та переведена в фізичні кадастрові одиниці: квадратні метри.
17.Робота по визначенню частки земельної ділянки, яка знаходиться у користуванні власників (наймачів) вбудовано-прибудованих у будівлю нежитлових приміщень, виконується на договірній основі за кошти замовника. Плата за роботу встановлюється в межах фактичних витрат, пов’язаних з її виконанням, та узгоджується з виконавчим комітетом Ізюмської міської ради.
Плата за виконання робіт управлінням житлового господарства міської ради встановлюється виконавчим комітетом Ізюмської міської ради.
Секретар міської ради А. Кукла
МЕТОДИКА
визначення частки земельної ділянки, яка знаходиться у користуванні власників (наймачів) вбудовано-прибудованих у будівлю нежитлових приміщень у разі, якщо прибудинкова територія не затверджена
Площа земельної ділянки, яка знаходиться у користуванні власників (наймачів) вбудовано-прибудованих у будівлю нежитлових приміщень, складається із площі земельної ділянки під нежитловими приміщеннями в будівлі та площі земельної ділянки в незабудованій території кварталу із визначенням частки площі нежитлових приміщень в площі будівлі та питомої ваги незабудованої території кварталу в загальній площі будівель кварталу з урахуванням поверховості.
Вихідними даними для розрахунку є площа нежитлових приміщень, що підтверджена документом на право власності або договором оренди приміщень, а також площі:
- кварталу в червоних лініях або лініях забудови;
- будівлі, в якій розташовані нежитлові приміщення;
- житлових будівель кварталу;
- нежитлових будівель та споруд кварталу;
- будівель та споруд, територія яких відокремлена або закріплена огорожею, які визначаються на основі кадастрового плану ГУАтаМ (планшети М1:2000) у електронному вигляді.
Порядок розрахунку
Площа будівлі з урахуванням поверховості визначається шляхом перемноження площі будівлі на її поверховість.
Частка площі нежитлових приміщень у площі будівлі (Ч пр. буд.) визначається за формулою:
Ч пр. буд. = S пр. / S буд. пов.,
де: S пр. – площа нежитлових приміщень; S буд. пов. – площа будівлі, в якій розташовані нежитлові приміщення, з урахуванням поверховості.
Площа земельної ділянки під нежитловими приміщеннями в будівлі (S пр. под.) визначається за формулою:
S пр. под. = S буд. х Ч пр. буд.,
де: S буд. – площа будівлі, в якій розташовані нежитлові приміщення.
Площа незабудованої території кварталу (S незаб. тер.) визначається за формулою:
S незаб. тер = S кв. – S ж. – S неж. – S ог.,
де: S кв. – площа кварталу в червоних лініях або лініях забудови:
S ж. – площа житлових будівель кварталу;
S неж. – площа нежитлових будівель та споруд кварталу;
S ог. – площа будівель і споруд кварталу, територія яких відокремлена або закріплена огорожею.
Питома вага незабудованої території кварталу в загальній площі будівель кварталу (Пит. вага) визначається за формулою:
Пит. вага = S незаб. тер. / S буд. кв.,
де: S буд. кв. – сума загальних площ житлових та нежитлових будівель кварталу з урахування поверховості.
Площа земельної ділянки під не житловими приміщеннями в прибудинковій території (S приб. под.) визначається за формулою:
S приб. под. = Пит. вага х S пр.
Площа земельної ділянки, яка знаходиться в користуванні власників (наймачів) вбудовано-прибудованих у будівлю нежитлових приміщень (S розр.), визначається за формулою:
S розр. = S пр. под. + S приб. под.
Секретар міської ради К.Ольшанський
МЕТОДИКА
визначення частки земельної ділянки, яка знаходиться у користуванні власників (наймачів) вбудовано-прибудованих у будівлю, нежитлових приміщень при наявності затвердженої прибудинкової території
Площа будівлі, в якій розташовані нежитлові приміщення, з урахуванням поверховості визначається з електронної карти на основі кадастрового плану ГУАтаМ (планшети М1:2000).
Для розрахунку використана площа прибудинкової території (S приб. тер.) за даними архівних матеріалів.
Порядок розрахунку
Площа будівлі з урахуванням поверховості визначається шляхом перемноження площі будівлі на її поверховість.
Частка нежитлових приміщень в будівлі (Ч пр. буд.) визначається за формулою:
Ч пр. буд. = S пр. / S буд. пов.,
де: S пр. – площа нежитлових приміщень;
S буд. пов. – площа будівлі, в якій розташовані нежитлові приміщення, з урахуванням поверховості.
Площа земельної ділянки, яка знаходиться в користуванні власників (наймачів) вбудовано-прибудованих у будівлю нежитлових приміщень (S розр.) визначається за формулою:
S розр. = S приб. тер. х Ч пр.буд.
Секретар міської ради К.Ольшанський
визначення частки земельної ділянки, яка знаходиться у користуванні власників (наймачів) вбудовано-прибудованих у будівлю, прилегла територія якої відокремлена або закріплена огорожею, нежитлових приміщень при наявності погоджувальної схеми розподілу території
Площа будівлі, в якій розташовані нежитлові приміщення, з урахуванням поверховості визначається з електронної карти на основі кадастрового плану ГУАтаМ (планшети М 1:2000).
На погоджувальній схемі розподілу території зазначається земельна ділянка спільного користування. Схема має бути погоджена поміж власниками об’єктів нерухомості або поміж орендодавцями та орендарями приміщень.
Площа земельної ділянки уточнюються виконавцем робіт з урахуванням даних електронної карти на основі чергового кадастрового плану ГУАтаМ (планшети М 1:2000).
Порядок розрахунку
Площа будівлі з урахування поверховості визначається шляхом перемноження площі будівлі на її поверховість.
Частка нежитлових приміщень в будівлі (Ч пр. буд.) визначається за формулою:
Ч пр.буд. = S пр. / S буд. пов.,
де: S пр. – площа нежитлових приміщень;
S буд. пов. – площа будівлі, в якій розташовані нежитлові приміщення, з урахуванням поверховості.
Площа земельної ділянки, яка знаходиться у користуванні власників (наймачів) вбудовано-прибудованих у будівлю нежитлових приміщень (S розр.) визначається за формулою:
S розр. = S сп. х Ч пр.буд.
де: S сп. – площа земельної ділянки спільного користування.
Секретар міської ради А. Кукла
АНАЛІЗ
регуляторного впливу проекту рішення Ізюмської міської ради
“Про затвердження Тимчасового порядку та Методики визначення частки земельної ділянки , яка знаходиться у користуванні власників ( наймачів ) вбудовано-прибудованих у будівлю нежитлових приміщень”
1. Визначення проблеми
Відсутній механізм визначення частки земельної ділянки прибудинкової території, яка знаходиться у користуванні власників (наймачів) вбудовано-прибудованих у будівлю нежитлових приміщень будь-якого призначення для справляння плати за землю згідно з законодавством України.
2. Цілі регулювання
Залучення додаткових коштів до міського бюджету , встановлення рівних умов ведення підприємницької діяльності .
3. Визначення та оцінка альтернативних способів досягнення визначених цілей .
Альтернативні способи :
1. Збереження існуючого стану.
Умови ведення підприємницької діяльності залишаться не рівними для субєктів підприємницької діяльності . Надходження до міського бюджету не буде збільшено .
2. Внесення змін до існуючого регуляторного акту.
У разі прийняття регуляторного акту можливе досягнення визначених цілей
Крім того витрати на впровадження регуляторного акту практично рівні.
4. Механізми та заходи ,що пропонуються для розв’язання проблеми .
Проектом регуляторного акту встановлюється Порядок та Методика визначення частки земельної ділянки , яка знаходиться у користуванні власників ( наймачів ) вбудовано-прибудованих у будівлю нежитлових приміщень. Реалізація регуляторного акту дозволить органам влади збільшити рівень надходжень до міського бюджету .
5. Можливість досягнення визначених цілей у разі прийняття регуляторного акта.
Для впровадження даного регуляторного акту не потрібно додаткових витрат з міського бюджету . Регуляторний акт буде впроваджено автоматично .
6. Очікувані результати від прийняття регуляторного акту . А наліз вигод та витрат .
Визначені вигоди та витрати при впровадженні рішення про затвердження Тимчасового порядку та Методики визначення частки земельної ділянки , яка знаходиться у користуванні власників ( наймачів ) вбудовано-прибудованих у будівлю нежитлових приміщень:
№ п/п Вигоди Витрати
Сфера інтересів влади
1. Збільшення надходжень до міського бюджету . Витрати відсутні
2. Встановлення рівних умов ведення підприємницької діяльності
3. Зростання іміджу влади
Сфера інтересів громади
1. Збільшення надходжень до міського бюджету . Витрати відсутні
7. Обґрунтування строку дії регуляторного акту .
З метою досягнення позитивних наслідків пропонується встановити необмежений термін дії даного рішення .
8. Показники результативності регуляторного акту .
№ п/п Назва показника
1 Надходження до міського бюджету
2 Кількість зареєстрованих земельних ділянок , які знаходяться у користуванні власників ( наймачів ) вбудовано-прибудованих у будівлю нежитлових приміщень , з яких справляється плата за землю .
9. Заходи , за допомогою яких буде здійснюватися відстеження результативності регуляторного акту .
Оцінку результативності регуляторного акту буде здійснено статистичним методом за інформацією наданою фінансовим управлінням Ізюмської міської ради . Повторне відстеження результативності планується здійснити через рік після набрання чинності регуляторним актом .
Міський голова О.Божков