Найбільш розповсюдженим різновидом джерел світла є ртутна люмінесцентна лампа. Вона є скляною трубкою (колбою), заповненою парами ртуті, з нанесеним на внутрішню поверхню шаром люмінофора.
Усі люмінесцентні лампи містять ртуть (у дозах від 40 до 70 мг), яка є отруйною речовиною. Ця доза може заподіяти шкоду здоров\'ю, якщо лампа розбилася. Якщо постійно піддаватися згубному впливові парів ртуті, то вони будуть накопичуватися в організмі людини, шкодячи здоров\'ю. Після закінчення терміну служби лампу, як правило, викидають будь-куди. На проблеми утилізації цієї продукції в Україні не звертають уваги ні споживачі, ні виробники, хоча.....
Найбільш розповсюдженим різновидом джерел світла є ртутна люмінесцентна лампа. Вона є скляною трубкою (колбою), заповненою парами ртуті, з нанесеним на внутрішню поверхню шаром люмінофора.
Усі люмінесцентні лампи містять ртуть (у дозах від 40 до 70 мг), яка є отруйною речовиною. Ця доза може заподіяти шкоду здоров\'ю, якщо лампа розбилася. Якщо постійно піддаватися згубному впливові парів ртуті, то вони будуть накопичуватися в організмі людини, шкодячи здоров\'ю. Після закінчення терміну служби лампу, як правило, викидають будь-куди. На проблеми утилізації цієї продукції в Україні не звертають уваги ні споживачі, ні виробники, хоча існують фірми, що займаються утилізацією.
Законодавство Європейського Союзу забороняє викидати компактні люмінесцентні лампи на смітник, в США регулювання утилізації енергозберігаючих ламп менш суворе й різниться в залежності від штату. У більшості випадків передбачається, що споживачі добровільно відправлятимуть старі лампи виробникам для утилізації. Тобто, умови для утилізації компактних люмінесцентних ламп існують і там. Україна, як і багато інших країн, що розвиваються, нічим подібним похвалитися не може. Використані лампи потрапляють на звичайні смітники. Хіба що можна віддати належне одному студенту, який займається дослідженням причин поломки енергозберігаючих ламп. Окрім проблем з утилізацією енергозберігаючих ламп, в Україні є й ряд інших: недостатній контроль за якістю флюоресцентних ламп, що призводить до появи неякісної продукції на ринку та невдоволення покупців; відсутність заходів державного рівня щодо поширення ефективних ламп (інформаційні кампанії, співпраця з торговельними мережами, виробниками, громадськими організаціями) й ін.
Взагалі, сучасні енергозберігаючі лампи містять від 2,5 до 3 міліграмів ртуті. Ця кількість не несе прямої загрози для здоров\'я людини, однак, акумулюючись у навколишньому природному середовищі, посилює антропогенний тиск на довкілля та призводить до забруднення грунту, підземних вод та повітря.
Ця проблема напряму стосується й нашого міста. З переходом на нові енергозберігаючі лампи треба вже зараз думати про пункти їх збирання.
За матеріалами преси
підготував М.Іллічівський.
И где ответ на вопрос?
Поддерживаю. Че с ними делать-то? Уже штук 20 лежит в загашнике в нерабочем состоянии.