20 жовтня відзначають своє професійне свято працівники харчової промисловості, в тому числі і колектив Ізюмського хлібозаводу. Наш кореспондент зустрівся з директором підприємства Іриною Кисіль, матеріали зустрічі пропонуємо до вашої уваги.
Далі
- У філії «Ізюмський хлібозавод» об’єднання «Куліничі» за минулий рік сталися позитивні зміни. Підприємство відтепер почало сплачувати податки до місцевого бюджету. Зросла кількість транспортних одиниць, з’явилися нові маршрути по Донецькому регіону. На 20 відсотків збільшився обсяг реалізація продукції, - сказала під час зустрічі директор підприємства Ірина Володимирівна Кисіль.
Й дійсно, хлібобулочні вироби отримали високу оцінку споживачів. Нині послугами підприємства користується 28 АТБ на Слобожанщині та Донеччині. Заводські менеджери знаходять все нові й нові торгові точки.
- Хоча, слід зазначити, конкуренція велика, - додала керівник. – В Ізюм привозять свій товар шість хлібозаводів з різних куточків області. Тож слід робити все, аби продукція ізюмської марки була конкурентоспроможною.
Сьогодні кожен член заводського колективу працює з високою віддачею. Технологи, майстри, оператори, опанувавши комп’ютерну технологію, застосовують сучасні потокові лінії. Завдяки інженерній думці розроблено нові види виробів. Триває підготовка до участі у щорічній виставці хлібобулочного виробництва в Києві.
Ірина Кисіль підкреслила, що на підприємстві відсутня плинність кадрів. У працівників стабільна зарплата, вони користуються відпустками, їм оплачується лікарняні. Хоча багато молодих, є спеціалісти, які відпрацювали на одному місці по 20-25 років. Завод став базовим для професійного ліцею. Успішно приходять практику учні, що вивчають пекарську справу. І це додає впевненості у майбутньому виробництва.
В.Полєхін.
Більшість молодих виробничників закінчили профліцей, отримали спеціальність пекаря і кондитера.
На знімку: оператор булочної лінії Олександр Кубрак.
Фото автора.
Понад 20 років трудиться на хлібозаводі Тетяна Ільвутіна. Вона досконало оволоділа професією, чітко дотримується технологічного процесу виготовлення тіста для батонів та іншої хлібобулочної продукції.
На знімку: Тетяна Ільвутіна.
Фото автора.
Виготовлення караваїв – це пік пекарської майстерності. І її і досягла працівник хлібозаводу Тетяна Пєтухова, яку ви бачите з виготовленою нею продукцією, готової до відправлення споживачам не лише Харківської , але й ряду сусідніх областей.
Фото автора.
100 грамів на людину
Третина ринку хлібобулочних виробів на Україні знаходиться в тіні, хоча ще кілька років тому статистика була протилежною, повідомляють експерти. Офіційно в країні щодобово виробляється близько 2 млн. тонн хлібної продукції, або усього по 100 грамів на людину, в той же час реальне споживання досягає 250-270 грамів на добу. Легальним виробникам важко боротися з тими, хто не платить податки і видає зарплати в конвертах, відмічають спеціалісти. А ось аналітик Марія Колісник вважає, що «сірі» схеми часто вигідні місцевій владі, бо допомагають стримувати зростання цін на хліб для населення.
«Труд в Україні».