Одна з найбільших проблем Барвінкового - відсутність якісної питної води. За словами директора ХОКП \"Дирекція розвитку інфрастуктури території \"Барвінківське ПКГ\" Олексадра Гончара, міські водогони, збудовані вже кілька десятків років тому, ніколи по- справжньому не ремонтувалися. Через що пориви стали нормою. Апогеєм аварій стала минулорічна ситуація, коли з ладу вийшов основний водогін. а потім зламався і запасний. Спеціальна будівельна бригада із Харкова, яка вела роботи, обіцяла справитися швидко. Та не так сталося, як гадалося.
Коштів на ремонт у бюджеті не було. А ті, що виділили як субвенцію, пішли не в район, а в обласну структуру ХОКП \"ДРІТ\", де проблеми барвінківчан з водою нікого особливо не хвилювали. Ситуація була тупиковою. Мер В.Г. Магда та керівник комунальної структури О.А. Гончар тільки й робили, що відбивали масовані атаки знервованих мешканців. Доведені до відчаю вони зібралися на мітинг, де вимагали проведення референдуму про недовіру Магді та його команді.
Був створений штаб з надзвичайних ситуацій. Людям завозили воду спецмашинами, які прибували з Ізюма. А коли їх не було, то транспортом, який був у наявності. Дарма, що від цистерн несло, як від каналізації: люди були раді пити навіть таку воду. Головний санітарний лікар санепадемстанції А.Є. Шаталінська авторитетно заявила: таку воду пити не можна. Але хто її слухав! Були задіяні інші свердловини. Люди брали воду в магазинах: споживчий попит на неї відразу зріс.
Люди страждали. а роботи на водозаборі не припинялися. І ось нарешті, промінчик світла у кінці тунелю промайнув: перші цівки води у кранах з*явилися. Тепер воду стали давати згідно із графіком. Але й до цього народ звик. А куди діватися?
В.Г. Магда неодноразово давав пояснення у пресі з цього приводу. Вибачався за незручності, обіцяв (знову!), що все під контролем. Але ніхто не гарантує, що ситуація, яка була кричущою торік, не повториться. Мало хто впевнений, що завтра вода в крані не зникне або що буде вона пристойної якості. Навіть раніше, ще до аварії, на сесіях депутати неодноразово піднімали питання про якість води. І пояснення були одні й ті ж: погані фільтри, водогін старий і таке інше.
Колись у Барвінковому була своя водомережа. Але для міської казни вона лишалася збитковою. Тож ліквідували її, вірніше, реформували в одну комунальну структуру - те саме ХОКП \"ДРІТ\". У Барвінковому є свій керівник структури . Але вищому начальству в Харкові не видно, що коїться на периферії. Чи є у нас тут вода, чи ні - байдуже.
Тож водну проблему Барвінкового можна назвати якщо не кричущою, то точно не стабільною. І так скрізь у комунальному господарстві міста. Куди не кинь – всюди клин.. Це стосується і доріг. і сміття на вулицях, і, вибачте, туалетів... Та про інші проблеми поговоримо наступним разом.
Юрій Ситник. м. Барвінкове.
Водна перешкода у Барвінковому
Facebook Коментарі