Купуючи спальну поверхню, багато покупців задаються питанням, якому варіанту виробів віддати перевагу? Асортимент сучасних матраців досить широкий. Вони можуть мати різну висоту, відрізнятися по виду наповнювача і матеріалу чохлів, витримувати різну ступінь навантаження і т. д. При цьому, всі існуючі на сьогодні моделі можна розділити на дві основні категорії:
- Пружинні
- Безпружинні
Обидва ці типи користуються великим попитом, мають свої переваги і недоліки.
Перша категорія матраців — це більш поширений тип нині матраців, який являє собою виріб, в основі якого лежить блок з численних пружин (залежних і незалежних один від одного), забезпечує підтримку тіла людини. Друга категорія відрізняється за конструкцією тим, що не містить металевих або інших пружних елементів. Основою безпружинних матраців служить, як правило, цілісний моноліт, виготовлений з екологічно чистих і безпечних матеріалів, таких як пінополіуретан, латекс, кокосове волокно і т. д. У пружинних ж матрацах застосовуються ті ж матеріали, але з більш тонким шаром, який настилається поверх пружинного блоку. Можна купити якісні матраци Київ на сайті - magdek.com.ua.
Вибираючи між пружинним і безпружинним виробом, необхідно враховувати кілька факторів:
- особисті переваги
- вагова категорія
- вік
- наявність проблем зі спиною;
Спробуємо більш детально розібратися в плюсах і мінусах обох видів спальних поверхонь, розглянемо їх різновиди та особливості.
Пружинні матраци
Дана категорія складається з двох великих груп:
- З залежним пружинним блоком
- З незалежними пружинами
У першому випадку виріб являє собою блокову Боннель-систему з десятків великих пружин, з'єднаних один з одним в одну сітчасту конструкцію. Такий пружинний блок вже став класикою - конструкція з'явилася більше сотні років тому. Відповідно є і недоліки - під тиском маси тіла така спальна поверхня прогинається в місці найбільшої навантаження, внаслідок чого виникає «ефект гамака».
Другий варіант матраців з незалежним пружинним блоком - більш вдосконалений, це сучасна інтерпретація пружинного пристрою матраца. Так як кожна з пружин розташована окремо і поміщена в індивідуальні захисні мішечки, що перешкоджають взаємодії деталей між собою, то ефект гамака відсутня і вже можна говорити про те, що вироби такого типу мають відмінні ортопедичні якості, забезпечуючи повноцінну підтримку тіла сплячої людини і правильно розподіляючи вагу по поверхні. Металеві елементи мають невеликий діаметр і більше витків в порівнянні з пружинами в блочній системі за типом Боннель.
Безпружинні матраци
Такі моделі спальних поверхонь складаються з чохла і пружного блоку, в якому відсутні пружини. Як правило, основою матраців виступає щільний шар наповнювача. Залежно від типу начинки вироби цієї категорії ділять на:
- монолітні;
- пошарові;
- комбіновані.
Матраци з монолітним наповнювачем виробляються різної висоти і ширини. Їх начинка складається з цільного матеріалу — пінополіуретану (штучного латексу), натурального каучуку або койри кокосової пальми або іншого матеріалу. Спальні поверхні з латексу і ППУ нерідко розробляються з урахуванням особливостей будови тіла людини, тому можуть мати різні зони пружності. З цією метою в моноліті роблять спеціальні отвори, за рахунок чого наповнювач під тиском прогинається більше або менше.
Пошарові матраци складаються з декількох плит, мають однакову товщину, як правило не перевищує 4 див. При цьому виробники комбінують шар жорсткого матеріалу з більш м'яким, склеюючи їх між собою, що дозволяє максимально збільшити ортопедичні властивості виробу, зробити його комфортним і практичним.
Комбіновані спальні поверхні оснащені монолітним блоком, який доповнюється однією або декількома прошарками сучасних матеріалів, використовуваних в якості наповнювачів. Моделі таких матраців можуть мати основу, скомбіновану з різної сировини, завдяки чому кожен споживач має можливість підібрати для себе оптимально підходящий варіант за ступенем жорсткості. Найбільш затребуваними вважаються вироби, що складаються з монолітного блоку з кокосовою койрою, покритого плитою з латексу. Одна їх сторона володіє підвищеною жорсткістю, а друга — достатньою пружністю, що дозволяє перевертати матрац при необхідності і використовувати обидві поверхні для сну.
Підбір матраца за віком
При купівлі ортопедичного матраца важливо враховувати вікову категорію людини, для якого вона призначена.
Дітям від 0 до 36 місяців слід купувати безпружинні вироби з чистим кокосовим наповнювачем або скомбіновані з латексної прошарком. Для підлітків найкраще підійдуть матраци з помірною або середньою жорсткістю — моделі з незалежними пружинами або з латексним/ППУ наповнювачем. Дорослим рекомендується підбирати поверхні, виходячи з особистісних переваг щодо м'якості ліжка (за умови відсутності проблем зі спиною).
Не варто забувати про такий фактор, як маса тіла. Чим важче людина, тим вище повинна бути механічна міцність виробу. Огрядним людям протипоказано спати на м'яких поверхнях. При наявності захворювань хребта попередньо рекомендується пройти консультацію у ортопеда, який визначить необхідну ступінь жорсткості матраца відштовхуючись від індивідуальних особливостей організму кожного пацієнта.
Поради фахівців
Щоб придбання матраца стало дійсно вигідним і корисним капіталовкладенням, варто знати деякі особливості виробів, присутні крім тих, що описані вище.
Більш гігієнічними визнані матраци з цільним (монолітним) блоком, які в порівнянні з пружинними, не накопичують в собі пил.
Не дивлячись на передбачуваний тривалий термін служби, пружинні спальні поверхні при попаданні вологи можуть швидко прийти в непридатність. Крім того, вони можуть скрипіти (відноситься до Боннелевих матраців).
Матраци з незалежним блоком повинні містити не менше 250 пружин на 1м2 для комфортного відпочинку.
Потрібно віддавати перевагу виробам з чохлами з натуральних матеріалів (для економ-класу бавовна, для дорогих моделей — жаккард).
Вибираючи між пружинним і безпружинним матрацом, варто керуватися всіма описаними вище критеріями, спираючись як на поради фахівців, так і на свої власні смаки та побажання!