Віце-президент компанії \"Shell\" в Україні Грехем Тайлі наголосив на тому, що ніякої загрози забруднення підземних вод в Україні під час видобування метану немає, передає Перший національний.
Метан видобувають із ущільнених пісковиків за допомогою гідророзриву пласта. Ця технологія видобутку газу не така вже й нова для України. http://www.wz.lviv.uaОстанній гідророзрив був проведений \"Надвірнанафтогаз\" у 2011 році, і це традиційна технологія для видобування традиційних енергносіїв, в 59-ому році був пік в Радянському Союзі застосування таких технологій, біля трьох тисяч гідророзривів було зроблено в Радянському Союзі. В США шляхом гідророзриву пластів видобувається близько 30% енергоносіїв\", - сказав еколог Валерій Боровик.
Проте у багатьох експертів і пересічних українців викликає занепокоєння те, що хімічні речовини, які використовують, можуть проникнути в грунт та отруїти підземні води. Однак за словами віце-президента компанії \"Шелл\", яка збирається видобувати газ із ущільнених пісковиків на території України, Грехема Тайлі, воду використовуватимуть не питну, а солону та перероблятимуть її для повторного використання. І секретних хімічних речовин у них бути не може.
У Shell запевнили, що загрози отруєння підземних вод через видобуток метану в Україні немає
Facebook Коментарі