З настанням осені можна часто спостерігати палаючі багаття – на полях, присадибних ділянках, подвір\'ях. Спалюється все. І ніхто не замислюється над тим, що за певний період на листі та сухій рослинності накопичується велика кількість шкідливих речовин, які при спалюванні забруднюють повітря, яким ми дихаємо.
При горінні сучасних матеріалів утворюються токсичний дим і попіл, які отруюють не тільки повітря. Вони, осідаючи, заражають землю, на якій ростуть овочі та інша рослинність. Так, дим, що виділяється при спалюванні одноразового посуду, плівки, пакетів, містить канцерогенні сполуки і викликає подразнення в горлі, кашель, алергічну реакцію... З настанням осені можна часто спостерігати палаючі багаття – на полях, присадибних ділянках, подвір\'ях. Спалюється все. І ніхто не замислюється над тим, що за певний період на листі та сухій рослинності накопичується велика кількість шкідливих речовин, які при спалюванні забруднюють повітря, яким ми дихаємо.
При горінні сучасних матеріалів утворюються токсичний дим і попіл, які отруюють не тільки повітря. Вони, осідаючи, заражають землю, на якій ростуть овочі та інша рослинність. Так, дим, що виділяється при спалюванні одноразового посуду, плівки, пакетів, містить канцерогенні сполуки і викликає подразнення в горлі, кашель, алергічну реакцію. Лінолеум, ізоляційні матеріали, пластмасові іграшки, плівки з теплиць, згораючи, утворюють біля 70 токсичних речовин.
Найнебезпечніші - діоксини, які впливають на генетику всього живого. У нашому місті все робиться для того, щоб такі відходи зібрати і вивезти на міське сміттєзвалище. Автотранспорт комбінату комунальних підприємств кожного дня збирає сміття. По місту, на кварталах встановлені контейнери для сміття. Працюють прибиральники.
– Спалювання опалого листя і бур\'яну несе загрозу здоров\'ю людей, - говорить головний спеціаліст Ізюмського управління житлово-комунального господарства Олена Іванівна ІНТЮК. – Згідно зі статтями 16 і 22 Закону України про охорону атмосферного повітря заборонено спалювання рослинності або її залишків, опалого листя, бур\'янів, інших зелених
насаджень і газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у сфері навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу.
За порушення зазначених вище норм ст. 77-1 Адмінкодексу України передбачена відповідальність, а саме: накладення штрафу на громадян у розмірі від 10 до 20 неоподатковуваних мінімальних доходів громадян, а на посадових осіб - від 50 до 70 н.м.д. За ті ж самі дії, вчинені на території об\'єктів природно-заповідного фонду, передбачено накладення штрафу на громадян у розмірі від 20 до 40 н.м.д. і на посадових осіб - від 70 до 100 н.м.д. громадян.
Разом з тим, рішенням 88 сесії Ізюмської міськради від 26.08.2010 р. затверджено Правила благоустрою міста в новій редакції. Згідно з п.3.4 цих Правил громадянам та суб\'єктам господарювання забороняється розпалювати багаття, спалювати сміття, листя, гілки та відходи виробництва. На порушників Правил благоустрою складаються протоколи, накладаються штрафи.
Тож давайте не будемо шкодити самі собі і забезпечимо належний екологічний стан у нашому спільному домі, навколишньому середовищі і у такий спосіб доможемося чистоти повітря, прозорості води, не допустимо забруднення довкілля взагалі.
Л.ГОСПОДАР.
Карикатура Є.СІПКОВА.