Віртуальний хостинг-це місце, виділене на жорсткому диску одного або декількох серверів для розміщення на ньому віртуального сайту. Ви платите за реальне місце і отримуєте його в користування. У випадку зі звичайним хостингом на один домен виділяється всього один фізичний сервер. Дізнатися Скільки коштує віртуальний хостинг для сайту можна у компанії.
На що звернути увагу
При цьому у випадку з фізичними серверами ви не можете одночасно працювати з декількома доменами, а з віртуальними — без проблем. Віртуальний хост не обов'язково повинен бути фізичним. Існують і хмарні платформи з віртуалізованими хостингами. Вони безкоштовні, але зате ви отримуєте більше місця на диску і додатковий функціонал.
Наприклад, можливість розмістити свій сайт в Інтернеті і стежити за ним через Інтернет. Однак при використанні хмарних хостингів, є ймовірність того, що провайдер не зможе забезпечити безпеку ваших даних. Також слід враховувати, що хмарний хостинг дозволяє розмістити більше ресурсів за ту ж ціну, що і на фізичному сервері.
Основні переваги
Віртуальний хостинг це сервіс надає послуги створення та підтримка сайтів. Послуга віртуального хостингу необхідна тоді, коли у вас є бажання створити сайт або кілька, але немає можливості виділити достатню кількість ресурсів для них. Ви можете вибрати тариф з певною кількістю надаваних сервером ресурсів, або вибрати певний набір послуг, в залежності від вашої ситуації. Плюси віртуального хостингу:
- Дешевизна: оплата відбувається за реальне вільне місце.
- Доступність: щоб купити віртуальний хостинг, не потрібно купувати фізичний сервер для сайту.
- Захист: для створення віртуального середовища використовуються спеціалізовані віртуальні сервери, які можуть захистити вас від хакерів і шкідливих сайтів.
- Надійність: віртуальні сервера надійні, що дозволяє вам бути впевненими в безперебійній роботі сайту за будь-яких обставин.
- Гнучкість: ви можете налаштувати конфігурацію під себе, створити багатокористувацький режим, налаштувати параметри безпеки, адміністрування та інші корисні речі.
Ви не зможете керувати своїм віртуальним сервером самостійно, наприклад, додавати і видаляти ресурси, перевіряти оновлення програмного забезпечення, змінювати параметри системи і так далі. Нестабільність - при нестабільній роботі провайдера, може бути дуже складно відновити працездатність сайту.