Будівельні ліси-обладнання, необхідне для безпечного і зручного проведення ремонтно-будівельних робіт на висоті. Основні вимоги, яким воно повинно відповідати: міцність, стійкість, надійність. Всім цим умовам задовольняють конструкції з металевих труб-алюмінієвих або сталевих. Існують наступні види лісів: рамні, клинові, хомутові, штирьові, ліси Вишнева.
Рамні ліси
Це обладнання складається з вертикальних (іноді — горизонтальних) рам, які між собою з'єднуються горизонтальними і діагональними зв'язками. Збірка проводиться швидко, без використання спеціального інструменту. До складу цих конструкцій входять бічні рами з вбудованими сходами, горизонтальні і вертикальні зв'язку, черевики. Моделі прості в монтажі, мають доступну вартість, тому є популярним і затребуваним варіантом для ремонту та обробки прямих фасадів. З'єднання елементів в єдину систему здійснюється за допомогою прапорцевих замків. Якісні будівельні ліса та все для них за посиланням - https://stremyanka.com.ua/stroitelnye-lesa/.
Основні характеристики:
- нормативне навантаження - до 200 кг / м2;
- максимальна висота для проведення кладок робіт-25 м;
- максимальна висота для здійснення облицювальних заходів - 40 м.
Ліси Вишнева
Рами в цих рамних розбірних будівельних лісах розташовуються горизонтально. Вони з'єднують вертикальні стійки і служать опорою для настилів. Діагональні зв'язки відсутні. Сходи встановлюються всередині конструкції діагонально за допомогою штирів, що вводяться в вушка стійок. Ці моделі використовуються при облицювальних і реставраційних роботах — внутрішніх і зовнішніх. Висота - до 20 м, навантаження — до 250 кг/м2.
Клинові будівельні ліси
Елементи конструкції фіксуються сталевими клинами, які забиваються за допомогою молотка. Основні характеристики:
- нормативне навантаження - до 500 кг / м2;
- висота, на яку можна підняти конструкцію, - до 120 м при діаметрі труб 60 мм;
- висока надійність.
Клинові будівельні ліси часто використовуються в судно - і авіабудуванні, при монтажі сцен, реставрації фасадів, в кладочних роботах.
Хомутові конструкції
Хомутові будівельні ліси Відрізняються досить високою складністю збірки, яка компенсується іншими перевагами, серед них:
значна висота, на яку можна виводити конструкцію, - до 80 м;
нормативне навантаження - до 250 кг / м2;
можливість застосування для заходів на складних фасадах, на площах значних габаритів.
Для складання використовуються глухі і поворотні Хомути.
Штирьові ліси
Горизонтальні елементи штирьових моделей мають приварені штирі, які вводять в трубки, зафіксовані зварюванням до вертикальних стійок. Нижні краї стійок заводять в черевики. Жорсткість підвищується за допомогою діагональних розкосів. Це обладнання широко застосовується в кладочних роботах. Нормативне навантаження - до 250 кг/м2. Максимально можлива Висота для кладок робіт-50 м, для оздоблювальних заходів — до 100 м.
Як вибрати відповідний вид лісів?
Вибір оптимальної конструкції залежить від висоти будівлі, площі, на якій проводяться роботи, конфігурації фасаду, наявності майданчиків для установки, необхідної вантажопідйомності.
- Рекомендації щодо вибору обладнання для конкретних будівельних завдань:
- Облицювальні і кладочні роботи на порівняно невеликій висоті-підходять рамні моделі.
- Ремонтно-будівельні заходи на значній висоті — штирьові, клинові або хомутові.
- Для фасадів складної конфігурації, арок і куполів — хомутові конструкції.
- При виборі конструкцій слід враховувати їх вартість. Для економії фінансів при виконанні різнорідних робіт рекомендується попередньо розпланувати порядок здійснення заходів і скомбінувати кілька конструктивних видів.