Імплантологія — наука, що все ще розвивається, що дозволяє відновити зуби, втрачені в результаті травм, пошкоджень або неправильного догляду за порожниною рота. З роками зубні імпланти стають дедалі популярнішими та дедалі доступнішими для великої групи пацієнтів через більший інтерес до них та зниження ціни на імплантологічні процедури. Сучасна імплантація зубів під ключ — це шанс відновити красиву посмішку, у чому переконується все більше пацієнтів.
Що таке імпланти?
Зубний імплант — найважливіший елемент реконструкції зуба, завдяки якому можна досягти постійного естетичного ефекту. Завдяки імплантам у пацієнтів відновлюється стоматологічна функція та покращується порушена механіка жувальної системи.
Існує помилкова думка, що зубні імпланти — це просто штучні одиночні зуби, тоді як зубний імплант — це гвинт найчастіше виготовлений з титану, роль якого полягає в тому, щоб замінити корінь зуба. Гвинт вкручується в щелепну кістку і лише після успішного встановлення зубного імпланту на нього можна накласти коронку, відновлюючи видиму частину зуба.
Як виглядають зубні імплантати?
Всупереч поширеній думці, імплант — це не штучний зуб, а гвинт, зазвичай виготовлений з титану або цирконію, який має імітувати природний корінь зуба пацієнта. Імплант встановлюється в кістку верхньої або нижньої щелепи, а після періоду зрощення з кісткою видиму частину втраченого зуба можна перебудувати — за допомогою коронки або протезного містка.
Ключем до імплантології є імплантація зубного імплантату в кістку пацієнта. Якщо процес інтеграції тканин пацієнта з титановим або цирконієвим гвинтом буде успішним, можна буде встановити порцелянову або керамічну коронку на імплант, розміщений в ясенці. Звичайно, можна підібрати відтінок коронки до відтінку природних зубів пацієнта для максимально естетичного ефекту.
Коли можливе та рекомендоване встановлення імплантатів?
Основним показанням для пропозиції пацієнтові вставити зуб на основі імпланту є наявність відсутніх зубів — одиночних та міжзубних, різного розміру, незалежно від того, відсутні вони в нижній чи у верхній щелепі. Встановлення зубних імплантатів також рекомендується у разі відсутності постійних зубів, непереносимості пацієнтом традиційних вставлених протезів та повної беззубості. Застосування імплантатів може бути виправданим, якщо таким чином можна збільшити кількість стовпів (опорних зубів) для спорудження майбутнього протезного моста.
Перед імплантацією необхідно виключити будь-які захворювання порожнини рота і зубів. Каріозні порожнини потрібно вилікувати, видалити зубний камінь і наліт. М'які тканини повинні мати відповідний колір і товщину, як і кістки, в які буде введений імплант. Іноді перед імплантацією необхідно пройти процедуру, яка має на меті потовщення кістки та підготовку її до правильної імплантації.