Рацію, звичайно ж, ніхто не купує спонтанно. Як правило, її покупці передує довгий і болісний вибір. Необхідно переглянути величезну кількість цих гаджетів, перш ніж зупинитися на чомусь, що відповідає необхідності.
Однак, це далеко не все. На думку багатьох професіоналів, вибір рації пов'язаний з урахуванням особливості її експлуатації. Простіше кажучи, умови, при яких вона буде використовуватися. Чому це відбувається? Вся справа в тому, що не існує ідеальної рації, підходящої для всього. За посиланням - https://mirkit.com.ua ви зможете придбати якісні радіостанції за невеликі гроші.
По-перше, необхідно трохи розбиратися в маркуваннях. Наприклад, рації можуть відрізнятися по робочих діапазонах:
КВ-Аматорський діапазон. Частоти - від 0,1 до 28 МГц.
СВ-цивільний діапазон. Довжина хвилі-близько 11 метрів. Частоти - від 26 до 30 МГц.
LB-службовий діапазон. Довжина хвилі-6 метрів. Частоти - від 30 до 50 МГц.
VHF-високочастотний діапазон. Довжина хвилі-близько 2 метрів. Частоти - від 136 до 172 МГц
UHF-ультрависокочастотний діапазон. Може бути як службовим, так і аматорським. Довжина хвилі-близько 70 сантиметрів. Частоти - від 420 до 473 МГц.
Цілком логічно, що з усього цього розмаїття часом, дуже складно зрозуміти яку рацію вибрати найкраще. Саме тому так важливо відразу ж визначитися з тим, як і де ви будете її застосовувати.
Наприклад, для міста необхідний один тип цих пристроїв. І їх дуже важко використовувати за містом. Крім того, може бути вам необхідна стаціонарна рація в автомобіль? Або ви легко зможете обходитися портативною?
Постараємося більш детально описати, які рації краще використовувати в умовах пересіченій місцевості. Розберемося, з яким діапазоном краще працювати в щільній міській забудові, а також спробуємо дати відповідь на питання про те, яку купити рацію для автомобіля.
Рекомендується для "пересічної місцевості"
Наприклад, якщо потрібно підібрати рацію для роботи в умовах пересічній місцевості, то кращим варіантом будуть варіанти з низьким діапазоном частот, наприклад, 27 Мгц. Довжина хвиль у таких пристроїв дорівнює 11 метрам (це приблизне значення). Врахуємо факт того, що хвиля може обігнути перешкоду, Рівне тільки половині своєї довжини. У підсумку отримуємо висновок, що такі хвилі зможуть впоратися з перешкодами у вигляді товстих дерев і невеликих пагорбів.
Мінус у цього діапазону теж є-наприклад, чутливість до перешкод. Якщо в радіусі дії низькочастотної рації є електромагнітні збурення-почнуться проблеми. Це, до речі, одна з причин, чому такі пристрої небажано використовувати в місті.
Зазвичай, діапазон 27 Мгц називають CB-діапазоном, так званим, цивільним. Для того щоб ним користуватися, немає необхідності отримувати ліцензії і реєструвати пристрої. Просто купив - і забув. Це дуже зручно. Найбільшу популярність рації, які можуть працювати в цьому діапазоні, отримали у таксистів, любителів радіозв'язку, єгерів.
Також для таких умов можна порекомендувати пристрої, які працюють в lb-діапазоні.
Рекомендується для міських умов.
Для міста, одним з найважливіших параметрів для рації, є її стійкість до перешкод в ефірі. Їх в будь-якому великому населеному пункті величезна кількість. Тому, в цьому випадку, найкраща рація – працює в високочастотному діапазоні. Їй не страшні ніякі електромагнітні обурення. Вона компактна, має сучасний стильний дизайн. Такі рації працюють в діапазонах VHF (136-174 мГц) і UHF (400-470 мГц).
А що можна порадити водіям?
Для цієї категорії споживачів, не варто міркувати про те яку купити рацію-виходу всього лише два:
Або стаціонарну.
Або портативну.
Плюси стаціонарної в тому, що в салоні ви не побачите ніяких проводів і перехідників. Все це якісно ховається при монтажі. До того ж, харчування цих рацій здійснюється від акумулятора автомобіля. Це є запорукою стабільної роботи.
У той же час, мінусами стаціонарних пристроїв є їх нерухомість. Ви ними не зможете користуватися поза автомобілем. За цим параметром Портативні рації, кращі моделі яких володіють відмінними акумуляторами, іноді краще.
Епілог
Як видно, відповідь на питання про те, які рації хороші, полягає в розумінні призначення цього пристрою особисто для покупця. Як тільки ви визначитеся з тим, де будете використовувати свою рацію, відразу стане зрозуміло який пристрій можна купувати.
А фірм, що випускають рації-величезна безліч. Відмінно зарекомендувала себе продукція Kenwood, MegaJet, Motorola, Alan, Ajetrays, Baofeng, Hytera і т. д.