Цьогоріч нерест почався з 1 квітня і триватиме на Червонооскільському водоймищі та озерах і ставках до 10 липня, на річках - з 1 квітня по 20 травня. Тому в цей період рибалки-любителі, а також відпочиваючі повинні бути особливо уважними під час перебування як на берегах, так і на воді.
Під час нересту не можна порушувати тишу, щоб не налякати рибу і дати їй спокійно відкласти ікру. І особливо рибоохорона та громадськість вестиме під час нересту боротьбу з браконьєрами. Кількість їх чомусь не зменшується. Про це свідчать підсумки роботи за минулий з початку року час. Нами було складено на порушників закону 790 протоколів і затримано 67 чоловік браконьєрів, а також вилучено велику кількість заборонених знарядь лову риби. Серед них 123 сітки та 37 штук інших заборонених знарядь. За три місяці за заподіяні збитки від незаконного лову риби було нараховано 25 тисяч гривень штрафу.
Тому, хто збирається браконьєрським способом ловити рибу, слід знати, що постановою №1209 від 21 листопада 2011 року було затверджено нові такси для обчислення розміру відшкодування заподіяної шкоди. Штраф за один екземпляр: амура білого - 255 грн., верховодки (уклін) - 17 грн., в\'юна - 17 грн., карася сріблястого - 17 грн., краснопірки - 68 грн., линя - 119 грн., ляща - 170 грн., підуста звичайного - 34 грн., плоскирки - 34 грн., сазана - 306 грн., синця - 85 грн., тарані (плітки) - 85 грн., товстолобика - 255 грн., в\'язя - 136 грн., сома - 425 грн., судака звичайного - 510 грн., йоржа звичайного - 17 грн., окуня - 17 грн., щуки - 340 грн. Іншої риби (крім видів, занесених до Червоної книги України) - 17 грн., рака (крім широкопалого рака) - 25,5 грн.
Думаю, що наведені такси для декого будуть хорошим попередженням. Якщо такі штрафи за один екземпляр, то скільки ж доведеться заплатити, коли браконьєра затримають з десятком рибин. Підрахуйте самі.
В.Татарін, державний інспектор рибоохорони в Ізюмському районі.
Напишите мобильный телефон по которому можно обращаться в случае выявления браконьеров.