Ситуація щодо гострих кишкових інфекцій в Ізюмському районі цьогоріч напружена.
Аналіз свідчить, що показники захворюваності перевищують середні по області. За 6 місяців зареєстровано 50 випадків, з яких 88 відсотків становлять діти (із них 45,5 % — неорганізовані, 27,3% ті, що відвідують дитячі дошкільні навчальні заклади, 18,2 % - школярі). Серед дітей найбільша кількість хворих зареєстрована у молодшій віковій групі (0-4 роки) і становить 75,0 % від загальної кількості захворілих.
У розрізі окремих нозологічних форм гострих кишкових інфекцій відмічається зростання випадків захворюваності гастроентероколітами з невстановленим збудником більше ніж удвічі, гастроентероколітами з встановленим збудником у два рази, сальмонельозом в три рази, дизентерією – було два випадки.
Починаючи з травня поточного року відбувається сезонний підйом захворюванності на гострі кишкові інфекції. І щомісяця до лікарів звертаються за допомогою більше 20 осіб з діагнозами, що найімовірніше пов’язані з гострими кишковими інфекціями.
Причиною захворювань є вживання неякісних харчових продуктів домашнього приготування ( 97,9 % випадків та побутовий контакт з хворим (2,1%).
Тому, аби не захворіти на кишкові інфекції, треба дотримуватись елементарних правил. Не використовувати для миття посуду воду з незнайомих джерел водопостачання ( рік, озер, підземних джерел, поверхневі води тощо ). Для пиття і приготування їжі потрібна бутильована вода або та, яка подається централізовано. За умов зростання кількості випадків захворюваності на кишкові інфекції рекомендовано вживати тільки кип’ячену воду. Не варто купувати продукти харчування на стихійних ринках або з рук у приватних осіб. Не допускати споживання продуктів та напоїв з простроченим терміном зберігання. Зберігати продукти тільки у спосіб зазначений на упаковці та установлений термін.
Овочі, фрукти та ягоди необхідно добре мити питною водою, а при споживанні їх дітьми – обдавати окропом. Перед приготуванням їжі та перед її вживанням обов’язково мити руки з милом.
У випадку виявлення перших ознак кишкового захворювання терміново звернутись до найближчої лікувальної установи. Не рекомендовано займатись самолікуванням.
М. Пазушко, лікар-епідеміолог Ізюмської міськміжрайонної філії ДУ « Харківський ОЛЦ МОЗ України».