В Головному управлінні фіскальної служби підводять підсумки роботи по легалізації праці за 2018 рік. Робота проводилась масштабна, заходи не припинялись протягом року як в Харкові, так і по всій області. Проводилась потужна інформаційно-роз’яснювальна кампанія, скоординовано роботу з органами місцевого самоврядування, управлінням Держпраці, були вжиті і контрольно-перевірочні заходи.
Результати значні. Серед них збільшення чисельності застрахованих осіб, тобто легалізація найманої праці. Так, згідно звітності з єдиного внеску на протязі 2018 року чисельність застрахованих осіб зросла майже на 52 тис. и склала 711,2 тис. осіб.
Крім того, протягом 2018 року в результаті контрольно-перевірочних заходів працевлаштовано 3363 найманих робітників, що майже у 4 рази більше ніж за січень – грудень 2017 року. Матеріали щодо виявлених порушень направлено до Головного управління Держпраці у Харківській області для вжиття заходів реагування згідно чинного законодавства.
Легалізація найманих працівників дала змогу забезпечити додаткові надходження податку на доходи з фізичних осіб в сумі
20,8 млн. грн., єдиного соціального внеску – 25,4 млн. грн., військового збору – 1,7 млн. грн.
На виконання розпорядження Кабінета Міністрів України від 05.09.2018 року №649-р спільно з фахівцями Головного управління Держпраці проведено понад 60 контрольно-перевірочних заходів. За результатами легалізовано працю понад 300 найманих робітників.
Податківці відзначають, найбільш проблемними галузями виявилися будівництво, торгівля, охоронні послуги, виробництво одягу та взуття, готельно-ресторанний бізнес. Саме там зафіксована найбільша кількість нелегальних і неоформлених належним чином працівників.
Так, наприклад, Головним управління ДФС у Харківській області спільно з Головним управлінням Держпраці проведено перевірку фізичної особі-підприємця, виробника жіночого взуття. Встановлено 7 найманих працівників без офіційного працевлаштування. Під час перевірки юридичної особи, яка здійснює підготовку громадян для отримання посвідчення водія, встановлено 19 осіб, які працювали на умовах трудових відносин, дотримуючись внутрішнього трудового розпорядку на підприємстві. При цьому на підприємстві ці робітники були оформлені за договорами цивільно-правового характеру. Таким чином, підприємство позбавляло працівників права на соціальні гарантії, передбачені трудовим законодавством, та занижало сплату до бюджету належних податків та ЄСВ.
В ГУ ДФС у Харківській області наголошують, що відповідна робота буде продовжена і в новому році, тож закликають роботодавців працювати виключно у правовому полі.
ГУ ДФС у Харківській області