6 грудня о 16-40 до Ізюмського відділу поліції надійшло повідомлення від 80-річної жінки про те, що до потерпілої зайшла невідома жінка та розпочала розповідати про благодійні фонди та допомогу похилим людям. Розмова між жінками відбувалася на кухні однієї з багатоповерхівок міста Ізюм, а в цей час у відчинені двері квартири зайшли дві жінки та почали шукати цінні речі та гроші. В момент, коли жінка почула сторонні звуки у кімнаті, злодійки вже знайшли гроші у сумі 9 тисяч гривень та мобільний телефон, на протести та крики бабусі останні пригрозили фізичною розправою, після чого три жінки залишили квартиру.
На теперішній час поліцейські проводять слідчі дії по встановленню осіб зловмисниць.
Але шахраї для наживи використовують різні методи обману громадян. Тому, в черговий раз звертаючись до населення, попереджаємо про небезпеку.
Найбільш актуальними на сьогодні є шахрайства відносно громадян похилого віку. Так, несподівані «добродії» часто-густо видають себе за:
1. Працівників соціальної служби, які приносять пенсіонеру так звану «гуманітарну допомогу» у вигляді продуктових наборів або, навіть, і грошової суми та в процесі спілкування вивідують місця зберігання заощаджень та викрадають їх.
2.Продавців дешевих товарів.(подушки, одіяла, мед, купівля старої побутової техніки та металобрухту);
3. Нібито працівників банківських установ, які розповідають про якийсь невідомий «обмін грошей» і пропонують допомогти стареньким обміняти наявні купюри на «нові». У результаті такого «обміну» гроші просто зникають або ж перетворюються на сувенірні «банкноти».
Поліція переконливо запевняє, що жодний обмін грошей наразі не триває і не планується. Якщо ж такий процес колись буде розпочато, цьому передуватиме тривала інформаційно -роз'яснювальна кампанія в загальнодержавних та місцевих ЗМІ.
4.Ще одним способом шахрайок є тиск на жаль та співчуття. Вони просяться в будинок переповити дитину, напитися води і т. ін. і т.п. Як наслідок, з помешкань зникають дорогоцінності, гроші, коштовні речі. Майже завжди шахраї користуються навіюванням, і коли вони зникають, потерпілий деякий час не може втямити, що трапилося. Лише згодом, отямившись, звертається по допомогу.
Шановні мешканці міста Ізюм та Ізюмського району! Будьте обережні, розповідайте своїм рідним та знайомим людям похилого віку випадки шахрайства та їх різноманітні методи. У випадках, якщо стосовно Вас були застосовані будь-які протиправні дії, одразу звертайтесь до Ізюмського відділу поліції за номерами телефонів «102» або 2-30-40.
Керівництво Ізюмського ВП.