Які бувають проби срібла, різновиди та відмінності проб срібних прикрас і виробів: 720, 800, 830, 875, 916, 925, 960, 999.
Які існують системи визначення проб і які бувають проби срібла, їх характеристики та позначення Ви дізнаєтеся в цій статті.
Яке з себе чисте срібло?
Чисте срібло у виробництві ювелірних виробах, як правило, не використовується. Здавалося б, чим більше частка срібла у виробі, тим краще, але не все так просто. У чистому вигляді метал дуже м'який та такий що тягнеться, і його застосування в прикрасах або столових приладах недоцільно в силу того, що вони будуть швидко дряпатися і гнутися. Тому максимальна частка срібла зазвичай використовується для зберігання злитків срібла, як банківських металів. Можно купить невероятные серебряные серьги высокого качества.
Тому щоб срібні прикраси були максимально міцні використовуються різні сплави з певною пробою срібла. Так, при створенні виробів, до срібла додається легирующий метал, наприклад цинк, алюміній, мідь, кадмій, нікель, який надає потрібну міцність, блиск або інше поліпшення.
Для організації всіх відмінностей сплавів і коефіцієнтів срібла, законодавчо була визначена стандартизація зі строгими пропорціями металів у ювелірних сплавах
Проби срібла
У своїй суті, проба-процент благородного металу в ювелірному сплаві. Наприклад, широко відома 925 проба срібла означає Його присутність в сплаві на рівні 92,5%. Решта 7,5 % це легуючі метали. В силу багатьох причин 925 проба стала популярною як компроміс для виробів максимально наближених до чистого металу, але мають поліпшені властивості. Стовідсоткове включення срібла фізично не можливо, так як на рівні 0,1% в сріблі містяться домішки, які невиправні. У світі поширена 2 системи проб для срібла, зараз розглянемо детальніше.
Метрична система проб срібла
Визначення проб проводиться контролюючими органами держав, і логічно, що залежать від звичної класифікації країн. У більшості європейських країн застосовується метрична система. Виходячи з того, що пробування контрольований процес, основні стандартні проби вже визначені:
- 999 – чисте срібло, яке не використовується в ювелірній справі і промисловості.
- 960 - все ще м'який метал, що отримав назву філігранне срібло. Використовується рідко, для надтонкої ювелірної роботи, і як правило разом із захисною емаллю.
- 925 – золота середина срібних проб, що гарантує високу міцність і цінність.
- 916-зараз рідкісна проба срібла, але широко використовувалася до 925 стандарту
- 875-застосовується в створенні ювелірних виробів і столових приладів.
- 830 – також оптимальна для створення ювелірних виробів і столових приладів, але менш поширена.
- 800-переважно використовується в столовому сріблі, нижня планка для якісних столових виробів.
- 750 – досить стара проба срібла, була призначена для карбування монет, столового срібла і для промисловості.
- 720 – проба срібла, що отримала назви «недорогоцінного срібла». Має виключно промислове призначення.
Каратна система проб срібла
У таки країнах як США, Великобританія, Канада поширена каратна система визначення проб. Карат за своєю суттю-умовна одиниця, яка дорівнює 1/24 частини цілого. Таким чином, чистий метал розраховується як 999 (проба) / 999*24 і буде значитися як 24 К. позначається також буквами "kt",» C«,»ct". Поєднання метричних і каратних систем визначення проб матиме таку відповідність:
- 24 K = 999 в метричній системі вимірювання,
- 23 K = 960,
- 22 K = 925 (і 916) проба срібла,
- 21 K = 875,
- 20 K = 830,
- 19 K = 800,
- 18 K = 750,
- 17 K = 720.
Тепер, знаючи характеристики сплаву кожної із проб, можна з легкістю вибирати ювелірні та столові вироби від перевірених фірм, не боячись за їх властивості.