Вочевидь, має бути більше тих людей, які хочуть жити цивілізовано, а не в лайні. І їх права повинні захищатися.
Стосовно визначенню, стріт-арт (вуличне мистецтво) – доволі широке поняття. Один з представників, Гамлет Зіньковський — український художник, відомий своїми стріт-арт роботами в Харкові, інших містах і, зокрема, в Ізюмі. Його мистецтво народилося на старих будинках та полишених об’єктах, які після втручання митця наповнювались філософським змістом, ставали місцевими цікавинками.
Але й так зване графіті є частиною стріт-арту. На жаль, майже всі, хто бере балончик з фарбою, вважає себе митцем. Та й навіщо вчитися, щоб робити те графіті талановито, коли можна зробити шедевр на кшталт «Манька дура». І це ще не гірший випадок… Неунормована лексика на стінах, мабуть, теж своєрідна позиція молоді. Але в чому її ідея?
Здається, що подібні «автори» у такий спосіб заявляють: «У місті багато покидьків, і ми зневажаємо всіх і все, що бачимо. Ми робимо це заради забавки, тому що в наших тупих головах не вистачає фантазії, як іще розважатися. Ми отримуємо адреналін простішим шляхом, ніж спорт. Вам звичайно це не подобається, але у вас нема іншого вибору, ніж жити з нами поруч і дивитися, як ми знущаємось з цього приводу, тому що бажаємо жити в лайні!»
Звісно, для них таке навіть вимовити складно, але саме це вони матимуть на увазі, коли видадуть декілька матюкливих оборотів. Саме з таким спонуканням вони вдаються і до вандалізму, який в нашому місті цвіте останнім часом.
Питання – що робити, коли поліція не справляється? І питання, з усього, в порожнечу. Але ж має бути більше тих людей, які хочуть жити цивілізовано, а не в лайні. І їх права повинні захищатися.
Ігор Коровін © obrii.com.ua