Кінезіологічне тейпування-це простий і ефективний метод лікування розтягування зв'язок, м'язових болів та інших травм, а також гематом і набряків за допомогою спеціальної клейкої стрічки (тейпа). Метод розроблений японським рефлексотерапевтом і хіропрактіком Кензо Казе в 70-х роках XX століття, і вже більше 20 років застосовується по всьому світу, але в Росії став відомий зовсім недавно. Літні Олімпійські ігри 2008 в Пекіні стали дебютом кинезиотейпинга у світовому спорті, а на лондонській Олімпіаді-2012 їм стали користуватися вже багато спортсменів.
Суть методу
Кінезіотейпи-це еластичні бавовняні стрічки, покриті гіпоалергенним клейовим гелем на акриловій основі. Вони накладаються на шкіру, і при температурі тіла клей активізується. Оскільки бавовна – дихаючий матеріал, тейпи можна залишати на шкірі до 2 тижнів. При цьому пацієнт абсолютно не обмежений в рухах, і може спокійно приймати водні процедури. Купити якісний тейп можна тут.
Суть методики полягає в тому, що до хворого місця (розтягнутої м'язі, сухожиль або гематомі) особливим способом приклеюється тейп довжиною кілька десятків см і шириною 5-10 див. Існує кілька способів приклеювання тейпа залежно від бажаного ефекту. Натяг тейпа дуже близько до натягу шкіри людини, тому він як би бере на себе частину навантаження перевантажених ділянок, допомагаючи їм в роботі.
Показання до застосування і ефект
Кінезіотейпінг-один з методів фізичної реабілітації, що застосовуються в REACLINIC. Зазвичай фахівці використовують кілька методів відразу, об'єднуючи процедури в програми реабілітації. Кожна з них призначена для відновлення функцій організму після певної травми або операції.
Ефекти кинезиотейпинга:
• знеболюючий;
• протизапальний;
• лімфодренажний;
• динамічний полегшує рух кінцівки або суглоба;
• розслаблюючу дію на м'язи;
* боротьба з набряками і гематомами;
• м'яка стабілізація суглоба.
Дія тейпа починається відразу після приклеювання і триває цілодобово до 5 днів. Протягом цього часу його не потрібно відклеювати і знімати. Тейпи виготовляються із сучасних матеріалів на основі бавовни та акрилу, швидко сохнуть, не містять алергенних матеріалів і багато днів тримаються на тілі, не завдаючи дискомфорту навіть при контакті з водою.
Численні дослідження на спортсменах показали, що дія тейпінгу найбільш виражена протягом перших 5 днів, після чого ефект плавно знижується. Найбільш значущий ефект-знеболюючий і протизапальний. Вже через кілька хвилин після правильного приклеювання тейпа відчувається полегшення болю та збільшення обсягу руху хворої кінцівки.
На відміну від класичного жорсткого тейпинга і еластичних бинтів, які покликані забезпечити повну фіксацію, кинезиотейпинг дозволяє зберегти і навіть збільшити рухливість пошкодженої кінцівки. Відбувається це за рахунок того, що тягнеться стрічка бере на себе частину навантаження сухожиль і м'язів, а також піднімає шкіру і надає свободу руху рідин під нею. Таким чином, кинезиотейпинг дозволяє організму задіяти власні сили для лікування завдяки підтримці, стабілізації м'язів, суглобів і зв'язок та збільшення простору для циркуляції міжклітинної рідини, крові і лімфи.
До недавнього часу спортивна медицина була основною і, по суті, єдиною сферою застосування кинезиотейпинга. Однак в останні роки, завдяки своїй простоті та ефективності, методика кінезіотейпування набула поширення і в реабілітації.
Кинезиотейпинг ефективний у лікуванні:
• розтягнень зв'язок;
* ударів м'яких тканин і гематоми;
* підвивихів щиколотки, плеча, пальців;
* плечолопаткового періартриту (болі в плечі);
• лікоть тенісиста та інших эпикондилитов;
* плантарного фасциита (п'яткової шпори);
• болю в коліні, підвивиху надколінка, больового синдрому при хондромаляція;
• болю в шиї;
• головний біль;
• болі в попереку і набряків ніг у вагітних;
• остеохондрозу хребта;
• люмбаго.
Крім того, кинезиотейпинг використовується в педіатрії (при порушенні функціональної моторики), допомагає жінкам полегшити болі при менструації, а під час відновлення після операцій служить для профілактики формування грубих келоїдних рубців.