За останній тиждень в Ізюмському районі (з 05.01.2018 по 11.02.2018) на грип та гострі респіраторні інфекції захворіло 460 осіб, показник захворюваності складає 688,25 на 100 тис. населення та не перевищує пороговий рівень. У порівнянні з попереднім тижнем кількість захворілих збільшилась на 147 осіб. Серед захворілих на грип та ГРІ 86,3% (397 осіб) становлять діти до 17 років.
Далі.За останній тиждень в Ізюмському районі (з 05.01.2018 по 11.02.2018) на грип та гострі респіраторні інфекції захворіло 460 осіб, показник захворюваності складає 688,25 на 100 тис. населення та не перевищує пороговий рівень. У порівнянні з попереднім тижнем кількість захворілих збільшилась на 147 осіб.
Серед захворілих на грип та ГРІ 86,3% (397 осіб) становлять діти до 17 років.
Госпіталізовано за 6 тиждень 18 осіб, з них 94,4% (17 осіб) діти до 17 років.
За інтенсивністю епідемічного процесу рівень захворюваності характеризується як низький.
Незважаючи на те що захворюваність навіть не наближається до порогового рівня, кількість захворівших щотижня збільшується. Серед дітей переважно хворіють ті, що відвідують організовані колективи. Найбільша кількість хворих реєструється серед учнів шкіл. В порівнянні з попереднім тижнем захворюваність школярів зросла на 53,3%. На сьогодні низький відсоток звернувшихся за медичною допомогою школярів, не дає можливості припиняти навчання.
За даними Харківського обласного лабораторного центру, у Харківській області при обстеженні 181 хворого з підозрою на грип та ГРВІ, позитивні результати виявлено у 73 осіб (40,3%). У восьми осіб виявлено вірус грипу типу В (10,9%). У 52,1% хворих виявлено вірус парагрипу, у 26,1% — РС-вірус та у 10,9% — аденовірус.
На сьогодні відомо понад двісті збудників захворювань, які входять до групи гострих респіраторних інфекцій. Об’єднані вони тому, що в них подібна клінічна картина – запалення верхніх дихальних шляхів, яке супроводжується ураженням слизової оболонки носа, рота, глотки, інколи слизової кон’юнктиви ока. Грип також можна віднести до групи гострих респіраторних захворювань, однак його завжди відокремлюють. Без лабораторного підтвердження це встановити неможливо. Легкі і середньої-важкості форми грипу можуть нічим не відрізнятися за своїм клінічним перебігом від інших гострих респіраторних інфекцій. Тільки в період епідемії, коли відбуваються масові захворювання людей, за типовою клінічною картиною грипу можна встановити діагноз клінічно.
Головний метод профілактики – це здоровий спосіб життя: рівень імунітету дуже тісно пов\'язаний з нашим способом життя, якістю харчування. У людини з нормальною імунною системою хвороба буде проходити легше. Але необхідні додаткові методи профілактики, в першу чергу – це, вакцинація. Для того, щоб після вакцинації організм набув стійкий імунітет проти грипу, необхідний час, це два тижні – місяць. Тому оптимальний період для проведення вакцинації – це за півтора – два місяці до початку сезонного підйому грипу, або до початку епідемії.
Існують так звані неспецифічні методи профілактики, надійні і всім доступні. Наприклад, часте миття рук з милом по декілька раз скорочує захворюваність грипом.
Корисно і зволоження повітря в приміщенні: у вологому повітрі вірус грипу набагато менше зберігає життєздатність, ніж в сухому. Необхідно також проводити вітамінізацію організму: для цих цілей можна використовувати як медикаментозні вітаміни, так і природні – це овочі та фрукти.
М. Пазушко, лікар епідеміолог відділення з організації епідеміологічних досліджень Ізюмської міськміжрайонної філії ДУ « Харківський обласний лабораторний центр».