Перфоратор — це електричний або електропневматичний інструмент, який використовується для формування отворів в твердих матеріалах. Багато плутають принцип дії цього інструменту з ударним дрилем. Однак у першому випадку ударна сила впливу в кілька раз вище, що дозволяє пробивати навіть цілісний бетон, каміння, дробити монолітні стіни. Багато хто задається питанням про те, як правильно вибрати перфоратор.
Перфоратор — це електричний або електропневматичний інструмент, який використовується для формування отворів в твердих матеріалах. Багато плутають принцип дії цього інструменту з ударним дрилем. Однак у першому випадку ударна сила впливу в кілька раз вище, що дозволяє пробивати навіть цілісний бетон, каміння, дробити монолітні стіни. Багато хто задається питанням про те, як правильно вибрати перфоратор.
Перед тим, як вибрати перфоратор для роботи, необхідно визначити для себе умови, при яких інструмент буде експлуатуватися. За посиланням - https://svarkabolgarka.com.ua/elektroinstrument/perforatory/ можна придбати якісний перфоратор.
типи перфораторів:
- Працюють від мережі;
- Працюють від вбудованого акумулятора.
Пристрої, які працюють від мережі, мають велику енергію удару, відображену в Джоулях. Якщо найпотужніша модель з акумулятором має показник в 1,7 Джоуля мережні перфоратори мають значення 17-19 Джоулів в професійних моделях. Найбільш бюджетні варіанти мають по 1-1,5 Джоуля енергії удару. Побутові моделі призначені для роботи з твердими матеріалами (наприклад, з цегляними або бетонними стінами). Але товщина стін повинна бути невеликою, інакше при роботі зі слабкими моделями підвищується ризик пошкодження механіки. «Слабкі» версії працюють за принципом ударної дрилі, коли велика частина зусиль додається на висвердлювання отвору, а не на самі удари. В результаті цього складно працювати з залізобетонними або монолітними стінами. Перед тим, як вибрати перфоратор для дому чи роботи, необхідно знати, що потужність або сила роботи інструменту не підвищиться, якщо сильніше натискати на перфоратор під час роботи. Таким способом компенсувати недолік потужності не вийде. Тому для роботи зі стінами, парканами або іншими масивними конструкціями з бетону і цегли рекомендовано підбирати моделі з енергією удару від 3-5 Джоулів. Якщо модель має цей показник у 15-19 Джоулів, то підвищується ризик механічного пошкодження тугоплавких вставок бурів через навантаження. Набувати професійні перфоратори максимальної потужності рекомендовано тільки для роботи на великих будівельних об\'єктах або при демонтажі масивних будівель, споруд. Акумуляторні перфоратори мають перевагу в універсальності і можливості роботи навіть у полі, де поблизу немає розеток. Мережеві моделі часто мають шнур, довжина якого не перевищує двох метрів. Тому для зручності роботи потрібно подовжувач і розетка, розташована поблизу. У середньому повного заряду акумуляторної батареї вистачає на півгодини безперервної роботи (10 отворів). Зарядка здійснюється навіть за 3-5 годин. Середня ємність вбудованої батареї в акумуляторних моделей становить 1,5 Ah.
Вибір перфоратора по потужності
Задаючи собі питання про те, який вибрати перфоратор, звертайте увагу на показник потужності. Відразу варто відзначити, що такі пристрої мають менш потужний електродвигун, ніж дрилі. Це пов\'язано з необхідним зусиллям для буріння — його потрібно набагато менше, ніж для свердління твердих матеріалів. На вибір у німецького виробника представлені моделі з показником потужності електродвигуна від 550 Вт. В таких бюджетних варіантах використовується патрон SDS-Plus. Максимальна потужність моделей досягає 1-1,2 кВт, де встановлюється патрон SDS-Max або SDS-Quick. Найбільш «слабкі» модифікації призначені для роботи з буром, діаметр якого не перевищує 26 міліметрів. У більш потужних модифікаціях бур може мати діаметр більше 40 міліметрів. Саме за цим показником варто вибирати пристрій, так як діаметр бура безпосередньо впливає на діаметр утвореного отвору в процесі роботи. Для демонтажних робіт підійдуть бюджетні варіанти, так як при розбиранні бетонних і цегляних конструкцій не потрібно робити великі отвори. А ось для інших видів робіт оптимально вибрати середню категорію пристроїв з загальною вагою до 5 кілограмів.
Тип патрона
Існує два типу патрона, якими оснащуються моделі перфоратора: знімний і незнімний. Перший варіант завжди практичніше — його функціональність проявляється у випадках, коли перфоратор використовується в якості дрилі. Тоді користувач зможе возити з собою тільки це пристрій, за 10 секунд змінюючи патрон з бура на дриль. У другому випадку сфера застосування інструменту обмежується. А при механічному пошкодженні самого патрона пристрій доведеться віддавати в сервіс (по гарантії, якщо вона актуальна). Але цілісний патрон більш професійний і надійний, так як в будь-якому випадку насадка має люфт. Він передбачений принципом роботи. Враховуючи надійність, можна без побоювання купувати перфоратор без змінного патрона, якщо його використання як дрилі не передбачається.
Режим перфоратора
Велику роль відіграє режим перфоратора і їх кількість в обраній моделі. Стандартні версії здатні лише обертатися, а багаторежимні моделі можуть наносити удари без обертання бура або поєднувати обертання і ударні руху. Додатково робіть вибір на підставі форми техніки. Інструмент L-образного типу охолоджується краще, ніж подовжені варіанти. Прочитавши цю статтю, не варто сумніватися в тому, якою фірми вибрати перфоратор для домашнього або професійного використання.
VENCON