Згідно оперативної інформації, всього з початку року на території Харківщини виникло 270 пожеж. З них 90 % випадків у житловому секторі. Всього на пожежах загинуло 23 особи, 2 з яких – діти.
Зазвичай, з настанням осіннього періоду спостерігається збільшення кількості пожеж у житловому секторі. Насамперед, це пов\'язано з тим, що зниження температурних показників спонукає людей обігрівати помешкання, часто нехтуючи правилами пожежної безпеки, зокрема слідкуванням за станом електропроводки. Далі.Згідно оперативної інформації, всього з початку року на території Харківщини виникло 270 пожеж. З них 90 % випадків у житловому секторі. Всього на пожежах загинуло 23 особи, 2 з яких – діти.
Зазвичай, з настанням осіннього періоду спостерігається збільшення кількості пожеж у житловому секторі. Насамперед, це пов\'язано з тим, що зниження температурних показників спонукає людей обігрівати помешкання, часто нехтуючи правилами пожежної безпеки, зокрема слідкуванням за станом електропроводки. Крім того, громадяни продовжують масово спалювати залишки сухостою та поживних залишків після збору вражаю. Не втрачає актуальності також і питання дотримання правил пожежної безпеки дітьми.
Найпоширенішими причинами виникнення пожеж у житловому секторі є паління у ліжку, перенавантаження або несправність електромереж, порушення правил пожежної безпеки при експлуатації систем опалення.
Саме тому Ізюмський РВ ГУ ДСНС України у Харківській області вкотре застерігає громадян:
• не паліть у ліжку;
• слідкуйте за станом та справністю електромережі;
• у разі виходу з приміщень не залишайте увімкненими телевізори, праски, тощо;
• не залишайте малолітніх дітей без нагляду, та не дозволяйте їм бавитися сірниками;
• намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі великої потужності;
• пам\'ятайте про небезпеку спалювання сміття та поживних залишків після збору врожаю.
Під час експлуатації пічного опалення забороняється:
• залишати печі без догляду або доручати нагляд за ними малолітнім дітям;
• користуватися печами, які мають тріщини;
• розміщати паливо та інші горючі речовини і матеріали безпосередньо перед топковим отвором;
• зберігати непогашені вуглини та попіл у металевому посуді, встановленому на дерев`яній підлозі або горючій підставці;
• сушити й складати на печах одяг, дрова, інші горючі предмети та матеріали;
• застосовувати для розпалювання легкозаймисті та горючі рідини.
Не залишайте дітей без нагляду, тримайте запальнички та сірники в недоступних для малечі місцях, розповідайте їм про небезпеку, яку приховує у собі вогонь!
Пам’ятайте: майже кожній пожежі можна запобігти! Для цього слід обов\'язково обговорити в родині не тільки заходи щодо запобігання пожежі, а й порядок дій у разі її виникнення: спосіб виклику пожежно-рятувальної служби, евакуації дітей, гасіння пожежі на початковій стадії, безпечні маршрути виходу з приміщення.
Лише виконання елементарних правил пожежної та власної безпеки зможе зберегти ваше життя та майно від вогню.
Ізюмський РВ ГУ ДСНС України у Харківській області
Ізюмський райвідділ ДСНС закликає громадян дотримуватися правил пожежної безпеки у побуті
Facebook Коментарі