В Ізюмському районі захворюваність на кір за останні 10 років не реєструвалась. Лише в 2006 році було 26 випадків, 80,7%(21чол) серед тих, хто захворів. Це були особи від 15 до 30 років і 42,4% (11 чол.), це студенти Харківських начальних закладів.
Кір – інфекційна хвороба, що вражає як дітей, так і дорослих, які не мають імунітету проти цього захворювання. Вона проявляється високою температурою, нежитем, кашлем, висипом, іноді до симптомів додаються блювання і пронос. Кір небезпечний тим, що може ускладнитися пневмонією чи викликати ураження головного мозку.
Далі.В Ізюмському районі захворюваність на кір за останні 10 років не реєструвалась. Лише в 2006 році було 26 випадків, 80,7%(21чол) серед тих, хто захворів. Це були особи від 15 до 30 років і 42,4% (11 чол.), це студенти Харківських начальних закладів.
Кір – інфекційна хвороба, що вражає як дітей, так і дорослих, які не мають імунітету проти цього захворювання. Вона проявляється високою температурою, нежитем, кашлем, висипом, іноді до симптомів додаються блювання і пронос. Кір небезпечний тим, що може ускладнитися пневмонією чи викликати ураження головного мозку.
Варто зауважити, що вірус швидко і далеко поширюється потоками повітря, особливо через витяжні шахти при протягах, переміщуючись із нижніх поверхів приміщення на верхні чи з одного його кінця в інший. Тривалість виділення вірусу від хворого залежить від наявності в нього ускладнень. Якщо перебіг недуги ускладнений, то вважається, що вірус може виділятися приблизно на шість днів довше. Сприйнятливість до вірусу кору майже тотальна. Це означає, що вірогідність захворіти на кір в результаті контакту з хворим - 100 відсотків. Рідко хворіють діти до тримісячного віку. Вони мають вроджений імунітет від матері який згодом втрачають (за умови, якщо жінка хворіла на кір раніше або була щеплення).
У зв’язку з несприятливою епідемічної ситуацією з кору радимо не виїжджати без потреби в регіони України де реєструється кір. При появі симптомів респіраторного захворювання: підвищення температури тіла, нежиті, кашлю, головного болю робіть виклик лікаря до дому. Уникайте місць масового скупчення людей і контакту з хворими людьми з високою температурою тіла. В житлових, офісних приміщеннях регулярно проводити провітрювання, поточне-вологе прибирання з використанням дезінфекційних засобів.
За даними МОЗ, значна частина захворілих у 2017 році не мали усіх необхідних доз щеплення або не були щеплені проти кору взагалі. Тоді як специфічного лікування проти кору не існує, найдієвішою профілактикою захворювання є вакцинація. Наразі в Україні доступна комбінована вакцина PRIORIX проти кору, епідемічного паротиту та краснухи виробництва GSK, яку на замовлення МОЗ закупив Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) за кошти бюджету.
Відповідно до Календаря профілактичних щеплень в лікувальних закладах району проводяться планові щеплення проти кору. За 6 місяців 2017 року в Ізюмському районі охоплено вакцинацією та ревакцинацією 1241 дитина. Випадків реакцій на введення імунобіологічних препаратів не зареєстровано. На жаль, за 6 місяців зареєстровано 19 відмов батьків від планового щеплення.
У лікувальних закладах міста достатня забезпеченість вакцини для планової імунізації проти кору як за віком (12 місяців – вакцинація, 6 років – ревакцинація), так і всім дітям до 18 років, які з різних причин не отримали дворазове щеплення.
Звертаємо увагу батьків на доцільність та ефективність імунізації проти кору. З огляду на збільшення випадків кору, закликаємо батьків вакцинувати дітей згідно з календарем профілактичних щеплень.
М. Пазушко, лікар епідеміолог відділення організації епідеміологічних досліджень Ізюмської міськміжрайонної філії ДУ « Харківський обласний лабораторний центр.
Кір – це актуально
Facebook Коментарі