Це одна із світових релігій (поряд з ісламом і буддизмом).
Християнство виникло у другій половині І столітті у східних провінціях Римської імперії.
Головне у християнському вченні......
Це одна із світових релігій (поряд з ісламом і буддизмом). Християнство виникло у другій половині І столітті у східних провінціях Римської імперії.
Головне у християнському вченні про Боголюдину Ісуса Христа (з грецької "помазаник" - спаситель) - син Божий, котрий зійшов з небес на землю, прийняв страждання, смерть, а потім воскрес для спокутування людей від первородного гріха.
Земне життя, вчить християнство, тимчасове пристанище для людини, приготування до вічного життя після смерті. Адже християнство виникло шляхом "вищого одкровення", що сприяло новонаверненню прибічників інших релігій у нову віру. Християнство охопило маси і стало головною релігією на Середномор\'ї, давало знедоленим класам надію на щастя і справедливість у житті після смерті.
У перші століття існування Християнства у Римській імперії панувала віротерпимість. Ті ж гоніння на християн, що мали місце, завжди носили не релігійний, а політичний характер і були тимчасовими, хоч і жорстокими.
Імператор Костянтин визнав Християнство рівним з усіма іншими релігіями Римської імперії - так званим Міленьким едиктом віротерпимості у 313 році. Під його ж керівництвом у 325 році було скликано Нікейський собор, котрий встановив офіційний союз між державною владою і церквою, створив церковну організацію та виробив Символ віри християнства.
У 330 році столицею Римської імперії став Константинополь, а у 395 році вона розділилася на Східну і Західну, що позначилось на становищі церкви. У 1054 році стався розділ церков на правовірну (православну), з одного боку, і з іншого - на католицьку ( або кафолицьку), тобто загальну, вселенську на чолі з папою Римським.
З часом назва "католицька" церква закріпилася за західною церквою, а послідовники східної церкви почали називати себе православними. Таким чином виникли і закріпились два основні напрямки християнства. Значно пізніше, у 16 столітті, виник протестантизм.
На сьогодні не існує єдиного християнства з одним віровченням, культом, обрядністю. У християнстві виділяються три напрямки: православіє, католицизм, протестантизм та безліч різних сект: духовні християни, баптисти, адвентисти, ієговиісти тощо. В основу ж християнства лягло вчення про спокутувальну жертву, про Божественного Спасителя людства.