Спорядження та їжа
Кожен турист-новачок хоче знати, що потрібно брати з собою в похід. Такому туристу потрібен список, який допоможе йому зібратися. Я добре пам\'ятаю, як в 2010 році кілька наших друзів зібралися на свій перший в житті похід (а саме – в Крим на травневі свята). Природно, перед походом ми їх ретельно проінструктували і написали список речей, які потрібно взяти з собою. Оскільки багатьом це може бути цікавою, наводжу цей список тут. Також, крім списку спорядження, я розповідаю, що взяти з собою в похід з їжі. Спорядження та їжа
Кожен турист-новачок хоче знати, що потрібно брати з собою в похід. Такому туристу потрібен список, який допоможе йому зібратися. Я добре пам\'ятаю, як в 2010 році кілька наших друзів зібралися на свій перший в житті похід (а саме – в Крим на травневі свята). Природно, перед походом ми їх ретельно проінструктували і написали список речей, які потрібно взяти з собою. Оскільки багатьом це може бути цікавою, наводжу цей список тут. Також, крім списку спорядження, я розповідаю, що взяти з собою в похід з їжі.
Але врахуйте, що нижче я вказую тільки особисте спорядження кожного. До нього потрібно додати групове спорядження, намети, казанки (один – для каші чи супу, другої – для чаю), сокира, вогнищеві приналежності і т. д. Це те, що повинен взяти з собою в похід далеко не кожен учасник, оскільки будь-який предмет групового спорядження береться або один на групу, або один на кілька осіб (наприклад, намет).
Практика показала, що той набір спорядження, який ми брали в похід по Криму на травневі свята, підходить і для ряду інших походів, наприклад, літнього походу по Карпатах. Тому мій список цілком може служити свого роду орієнтиром для початківця туриста, що відправляється в не дуже складний похід в теплу пору року (травень-вересень).
Особисті речі для походу:
- Рюкзак
- Спальник
- Каремат
- Дощовик
- 2 пари взуття (наприклад, кросівки і кеди)
- 2 пари штанів
- 2 футболки (або футболка + майка)
- Легка сорочка з довгим рукавом (або щось подібне)
- Куртка-вітровка (типу спортивної)
- Теплий светр
- Легкий светр або безрукавка
- 3 пари шкарпеток (можна більше)
- В\'язана шапочка (типу зимової або більш легка)
- Кепка
- Сонцезахисні окуляри
- Плавки (купальник) – на всякий випадок
- Легкі рукавички (можна дешеві робочі)
- Посуд (кружка, миска, ложка) – металева або пластмасова
- Ніж
- Ліхтарик
- Сидушка
- Предмети гігієни (мило, зубна щітка з пастою, рушник, гребінець, шампунь в пакетику)
- Туалетний папір (приблизно полрулона)
- Вологі серветки (2 упаковки)
- «Улюблені» ліки
- Лейкопластир
- Паспорт
- Гроші
- Заряджений мобільник з зарядкою
Що взяти з собою в похід з їжі (на кілька днів):
- 1 банка тушонки
- 0,5 кг крупи
- 3 картоплини
- 1 морквина
- 2 цибулини
- 1 головка часнику (невелика)
- 3 банки консервів
- 1 палиця сухої ковбаси
- 1 батон
- Половинка чорного хліба
- 1 банка згущеного молока
- Чай, кава, солодощі, цукор
- «Швидкі» кашки (супи)
- Трохи солі, спеції
- Овочі за бажанням
- Бутерброди в поїзд
- Пляшка води (1 л) - пити в поїзді, потім використовувати як флягу
- Алкоголь за бажанням
Якщо ви використовуєте мій список для того, щоб зібратися в похід, то можете позначати галочками ті пункти списку, які у вас вже є в наявності. Проставляння галочок допоможе вам швидше зорієнтуватися в тому, що у вас вже приготовлено, а що ще потрібно докупити (позичити у друзів, знайти в дальньому кутку шафи, зашити, заклеїти і т. д.).
Якщо вам зручніше користуватися паперовим списком, то можете завантажити ось тут цей самий список у варіанті, придатному для друку. І ви будете ставити галочки ручкою або олівцем на папері.
Цілком можливо, що, крім цього списку, вам знадобиться додаткова інформація для того, щоб ви змогли зібрати необхідні для походу речі.
На цьому все! Бажаю вам успішних зборів в похід! Використовуйте мій список як рекомендацію, і не соромтеся змінювати його на свій розсуд. Головне – постарайтеся нічого не забути!