Червонооскільський психоневрологічний інтернат розташований в мальовничому місці: з одного боку - ліс, з іншого - річка Оскіл. А заснували будинок-інтернат ще тоді, коли було розпочато будівництво Червонооскільського гідровузла. Бараки, які слугували для робітників, були передані під заселення.
Далі читайте в "Подробнее".
Народний депутат України Л.О.Ісаєв під час приїзду до інтернату.
Згідно з рішенням Харківського обласного виконкому від 23 травня 1958 року №329 "Про організацію будинку для інвалідів та престарілих в с. Червоний Оскіл Ізюмського району Харківської області" відбулося відкриття інтернату. Першим директором був призначений В.Ф.Ткач.
Спочатку в інтернаті було 50 чоловік. Та кількість підопічних щораз зростала. Через рік в інтернаті вже нараховувалося 335 чоловік, які проживали в дерев\'яних будівлях барачного типу. У зв\'язку з відсутністю телевізорів та радіо - будь-які новини поширювалися ус-но. Умови для проживання на той час відповідали вимогам. Хоча опалення було пічне.
З 1987 року розпочалося будівництво п\'ятиповерхової будівлі площею 4735 кв.м. Згодом була проведена газифікація. Будівлю розділили на житлові блоки. Відкрили медичну частину, харчоблок з їдальнею на 100 осіб, бібліотеку з книжковим фондом 4622 екземпляри, актову залу на 180 місць. Призначення в 1997 році В.І.Васильєва директором також дало багато позитивних результатів. Була розширена земельна ділянка площею до 80 гектарів, збільшено кількість поголів\'я свиней та худоби. Директор суворо слідкував за трудовою дисципліною та порядком в інтернаті.
З липня 2000 року на зміну В.І.Васильєву прийшов І.Д. Зінов\'єв. З початку його діяльності проведено капітальний ремонт сьомого корпусу, поточний ремонт приміщень основного корпусу, повну реконструкцію очисних споруд.
Нині установа розрахована на 405 місць. Мешкає ж тут 392 чоловіки. Це люди різного віку (від 19 до 99 років). Звісно, інтернатівці не самотні. Їх обслуговує більше 200 різних фахівців. Часто приїздять з концертами учасники художньої самодіяльності районного Будинку культури, волонтери шостого і сьомого мікрорайонів міста. Їх продуктові набори, різноманітні подарунки, врешті, співчутливе слово - стали свідченням поваги до підопічних.
Слід зазначити, не обходить нас увагою обласна і районна влада. Чимало злободенних питань вирішується без бюрократичної тяганини. За ініціативи губернатора М.М.Добкіна за 18 психоневрологічними інтернатами Харківщини закріплено народних обранців різних рівнів. Особливо хочу виділити Л.О.Ісаєва , народного депутата України, колишнього керівника Харківського метрополітену. Леонід Олексійович поговорив з підопічними, детально ознайомився з проблемами інтернату, що стало основою створення цілісної програми розвитку. Вже під час святкування Дня Перемоги за його сприяння мешканці інтернату отримали чимало подарунків. Було встановлено три комп\'ютери і принтер, відремонтовано дах овочесховища.
Звісно, не забуває про Червонооскільські проблеми депутат обласної ради О.В. Шаповалов. З його допомогою матеріально-технічна база установи оновлюється.
Це ж можна сказати про заступника голови ОДА І.М.Шурму. Якось взимку він випадково побачив жалюгідний стан пральної кімнати. Одразу разом із керівником профільного управління області О.В.Захутською зумів вишукати кошти. Й нині пральна набула сучасного вигляду.
Взагалі, Червонооскільський інтернат, образно кажучи, поступово встає на ноги. Завдяки багатьом благодійникам, меценатам, друзям від політичних організацій він буде сучасною установою, де кожен мешканець отримає домашній затишок.
М.Моросовська, директор Червонооскільського інтернату.