Всупереч неабиякій активності, учасникам заходу довелося починати з азів вивчення принципів діалогу. Бо як і першокласники непосидючі на перших уроках, учасники, перебиваючи вдавались у монологи. Представники сторін мали спробувати почути один одного, а не лише себе, і таким чином відчиняти двері до порозуміння та до спільних дій.
Доречно сказати, що тривалий час представників громадських організацій запрошували взяти участь у створенні громадської ради Ізюма. Та, як кажуть, мабуть було не до снаги. І от навесні її все ж було створено. Громада міста поступово, але наполегливо розпочала рух до спільних дій з органами місцевого самоврядування з урахуванням її інтересів. Тож вкрай важливо навчитися співробітництву через застосування принципів діалогу. Модерував діалоговий формат експерт з розвитку місцевих спільнот, представник національної асоціації медіаторів України Олександр Мітьков (м. Київ).
Учасники з готовністю використовували навички, які впроваджував на заході Олександр. Тому все проходило у конструктивному руслі, в рамках якого обговорювали пріоритетні напрямки взаємодії органу місцевого самоврядування та громадської ради. Після перерви на каву захід продовжився у форматі «Світове кафе» по розробці плану партнерства та його напрямків. Звісно, що неможливо за одну зустріч врахувати все, але створений план буде своєрідною мапою для подальших спільних дій. Все тільки починається.
Ігор Коровін .
© obrii.com.ua.