Розповідати про мінеральній косметиці, не торкаючись її інгредієнтів, на мій погляд, не має значення. Мою увагу до неї спочатку привернула її натуральність. Це вже потім я дізналася, що вона не забиває пори, підходить для чутливої шкіри і т. д. і т. п. (писала про це вище). Хоча власне склад і властивості нерозривно пов\'язані між собою, і перше буде визначати друге.
Розповідати про мінеральну косметиці, не торкаючись її інгредієнтів, на мій погляд, не має значення. Мою увагу до неї спочатку привернула її натуральність. Це вже потім я дізналася, що вона не забиває пори, підходить для чутливої шкіри і т. д. і т. п. (писала про це вище). Хоча власне склад і властивості нерозривно пов\'язані між собою, і перше буде визначати друге.
Якщо коротко, то основні інгредієнти мінеральної косметики це:
1. Серицит (слюда)
2. Діоксид титану (звучить страшно, але це всього лише натуральний пігмент білого кольору; інертний, нетоксичний, що використовується навіть у харчовій промисловості)
3. Оксид цинку (теж білий пігмент, володіє антисептичними і підсушують властивостями)
4. Оксиди заліза (мінеральні кольорові пігменти; дають жовті, червоні, коричневі відтінки)
5. Ультрамарин, індиго, карбоны, подрібнені напівдорогоцінне та коштовне каміння (кольорові пігменти; сині, зелені, фіолетові кольори)
6. Шовкова пудра
7. Нітрид бору
8. Перламутрові міки ( це симбіоз слюди і пігментів; на вигляд щось невагоме, сяюче, іскристе; з-за своєї легкості не мають криючою здатністю, але здатні надавати незвичайні колірні нюанси і відтінки)
Мабуть все. А тепер детальніше. алголоджи косметика официальный сайт
Склад мінеральної косметики
Серицит ( алюмосилікати) – це мінерал, різновид білої слюди, додає шовковистість, напівпрозорий при нанесенні на шкіру, з легким натуральним блиском.Є мінеральним кремнеземом, який залягає в гірських породах земної корі. Існує багато різновидів слюди, з яких найбільш поширеною є мусковіт (звичайна, прозора або біла слюда). Слюда залягає у гірських породах земної корі. Входить в склад порід вулканічного походження, які утворилися при охолодженні розплавленої лави. Найбільш важливими районами видобутку слюди є США, Канада, Індія, Мадагаскар, Росія, Бразилія та Південна Африка. Серицит - дрібна пластинчаста різновид мусковіту, що виникає в результаті вивітрювання сланців і гнейсів. Слюда серицит – це головний компонент, який використовується у всіх видах мінеральної косметики. Складає основу мінеральної косметики, покращує її структуру, замінює тальк в декоративній косметиці, забезпечує максимально природне покриття. Серицит з легким блиском відбиває і розсіює світло, зменшуючи видимі зморшки і пори; матує шкіру, зменшуючи жирний блиск; не забиває пори.
Діоксид титану – є фізичним (мінеральних) фільтром.
Фізичні фільтри перегороджують шлях УФ-променів А і В, не даючи їм проникнути в глибокі шари шкіри. Вони володіють широким спектром дії і при високій концентрації в косметичному препараті здатні повністю блокувати УФ-випромінювання, тому отримали назву УФ-блоки. Найпоширеніші з них - діоксид титану і оксид цинку.
Навіть у мікронізованому вигляді фізичні фільтри не проникають в шкіру і не виявляють фотосенсибилизирующего ефекту. Вони хімічно і біологічно інертні і, отже, не викликають роздратування, фототоксических або фотоаллергических реакцій, що робить їх придатними для дітей та осіб з чутливою шкірою. Ще однією перевагою фізичних фільтрів перед хімічними є їх негайну дію. Якщо активність хімічних фільтрів проявляється в середньому через півгодини, то фізичні фільтри починають працювати відразу після нанесення засобу на шкіру.
Фізичні фільтри останніх поколінь - це мікронізовані порошки. В залежності від ступеня подрібнення і виду обробки (частинки можуть мати спеціальне покриття силиконами, запобігає небажані реакції фотокатализации, а також агрегацію частинок, що знижує ефективність фільтра) володіє різним спектром захисту від UV-A і UV - B випромінювання.
Оксид цинку – також є фізичним (мінеральних) фільтром. Все вищесказане по відношенню до діоксиду титану справедливо і для оксиду цинку. Крім усього іншого він володіє легким підсушують і антисептичну дію на шкіру. У косметиці найчастіше використовується комбінація мінеральних фільтрів для створення оптимального захисту шкіри від сонячного випромінювання, так як дія діоксид титану спрямована в більшій мірі на захист від UV - B, а оксиду цинку - від UV-A променів (забезпечується приблизно SPF 15). Ступінь захисту залежить не тільки від властивостей самих фільтрів, але так само від густоти і рівномірності нанесення мінеральної косметики на шкіру, в чому не останню (якщо не головну!) роль відіграють правильні кисті.
Непрозорі оксид цинку, діоксид титану мають білим кольором і при змішуванні з іншими пігментами створюють величезну палітру різноманітних кольорів і відтінків.
Оксид заліза – є натуральним пігментом. Здатний створити цілу гаму різноманітних кольорів, максимально наближених до природних відтінків (дають жовтий, червоний, коричневий і чорний кольори).
Ультрамарин, окис хрому , індиго, карбоны – так само є натуральними неорганічними пігментами (оксид хрому – зелений колір, сульфосиликаты алюмінію і карбонов - відтінки від синього до рожевого і фіолетового, індиго – темно-синій, ультрамарин, синій, зелений, фіолетовий кольору різної насиченості ) Їх отримують з природних копалин, наприклад, різних видів глин. Неорганічні пігменти є ідеальним вибором для чутливої шкіри або коштів, безпосередньо близьких до очей (наприклад, тіней, туші, підводки). Окремо потрібно виділити відсутність камедогенного ефекту цих мінеральних пігментів. Справа в тому, що деякі пігменти червоних відтінків (D&C Red), що використовуються в традиційній косметиці (особливо в рум\'янах, помаді), здатні забивати пори і провокувати появу вугрового висипу, тому мінеральна косметика ідеальна для шкіри з розширеними порами і схильної до акне.
Нітрид бору - нанодисперсный нітриду бору використовується в складі косметичних засобів для надання унікальних сенсорних характеристик. Хімічно інертний, не вступає в реакції з шкірою. Нітрид бору володіє відмінними адгезивними властивостями (здатністю прилипати до шкіри), що забезпечує збільшення стійкості косметичного препарату. Є чудовим лубрикантом (покращує ковзання) і має дуже високу адсорбційну здатність по відношенню до шкірного сала.
Крім усього іншого нітрид бору здатний створювати ефект внутрішнього світіння шкіри, за що його прозвали «роллс-ройсом» серед мінералів.
Шовкова пудра - тонкодисперсні пудра шовку, яку отримують з шовкових коконів. Шовкова пудра практично на 100% складається з амінокислот. Підтримує оптимальний рівень зволоженості шкіри, має антибактеріальні властивості, забезпечує шовковистість нанесення, візуально пом\'якшує нерівності шкіри, матує шкіру на тривалий час, прозора структура пудри відображає ультрафіолетове випромінювання. Деякі амінокислоти шовку, такі як серин, аргінін, пролін, аланін та ін., входять до складу натурального зволожуючого чинника ( Natural Moisturizing Factor, NMF), володіють високою гігроскопічністю (здатністю зв\'язувати та утримувати вологу у верхніх шарів епідермісу) і є відмінними джерелами вологи. Цим пояснюється хороший зволожуючий ефект даного компонента мінеральної косметики.
Алмазна пудра – здатна надати неймовірне сяйво шкірі
Дорогоцінне або напівдорогоцінне каміння - аметист, цитрин, турмалін, аквамарин, малахіт, гематит, а також невеликі домішки подрібнених діамантів, порошків золота і срібла, що надає такій косметиці нові властивості. Наприклад, срібло володіє антисептичною властивістю, діаманти надають шкірі особливе сяйво, а малахіт і гематит вирівнюють тон шкіри.
(Та й просто усвідомлення того, що твоя шкіра вкрита розсипом діамантів, золота, аквамаринів і малахитов, здатне підняти настрій кому завгодно).
Перламутрові мікі – це слюда, пофарбована мінеральними пігментами в різні відтінки, що використовуються у виробництві помад, блисків для губ, тіней, рум\'ян і пудри. Вони надають колір і перлове сяйво різних косметичних виробів. Пропускаючи через себе колір, як через призму, мікі заломлюють його, створюючи чудовий ефект сяйва і мерехтіння різних відтінків. Кожна міка має свій розмір частинок: міки менших розмірів дають ефект перламутру з гладким блиском. Середній розмір дає ефект атласу , а великі розміри частинок дають іскристий ефект. Чим менше частки, тим більше буде непрозорим косметичний продукт.
Пластинчаста форма частинок пігменту забезпечує більш високу покриває здатність на відміну від сферичної або голчастої. Різний розмір перламутрових частинок від 20 і більше мкм, що вводяться в суміші мінералів та пігментів, дозволяють отримати різноманітні візуальні ефекти: від природного блиску перламутру до ефекту блиску. Дрібнозернистий перламутровий пігмент у препаратах крім сильної криючої здатності одночасно дозволяє збільшити міцність компактної мінеральної пудри і знизити її стертість.